Партизан се намучио у Чачку, црно-бели преломили отпор упорног Борца

Кошаркаши Партизана савладали су у Чачку екипу Борца са 84:77, у мечу 22. кола АБА лиге
Партизан се намучио у Чачку, црно-бели преломили отпор упорног Борца© ABA liga

Познато је да је Борац у својој дворани традиционално незгодан противник за сваку екипу.

Тако је било и код гостовања екипе Партизана у 22. колу регионалног такмичења.

Иако апсолутни фаворити, црно-бели су уз доста муке стигли до победе.

Борац је читавих 40 минута кошарке био равноправан ривал, који се ниједног тренутка није предавао.

У пар наврата је домаћин имао и предност на мечу, али је Партизан успевао да поврати контролу и предност на своју страну.

Деловало је у пар момената да би "парни ваљак" могао да одбије налете ривала и уведе меч у нешто мирнији ток, али тако нису мислили изабраници тренера Мијатовића.

Партизан је бољи био у првом, али Борац у већем делу другог полувремена.

Потпуно су играчи домаћег тима затворили прилаз свом кошу, те лимитирали Партизан на 12 примљених поена у трећој и једноцифрен број примљених поена већим делом последње четвртине.

Меч је улазио у неизвесну завршницу, у којој је Борац успео да дође до предности од 73:69, на три минута до краја сусрета.

Ипак, уследила је серија Партизана од 11:0, коју су креирали тројкама Ледеј и Смаилагић, али и поенима и сјајном одбраном - Аврамовић.

Гости из Београда су тако преокренули резултат у своју корист и стекли, испоставиће се, неодбрањиву предност.

Аврамовић и Ледеј су предводили стрелце Партизана са по 16 поена, 14 је убацио Трифуновић, а 12 Анђушић.

Код Борца су најефикаснији били Тасић са 16, Чарапић са 13 и Биртс са 12 поена.