Атлетико избацио Интер након пенала, Дортмунд бољи од ПСВ-а

Екипа Борусије из Дортмунда, елиминисала је ПСВ и пласирала се у четвртфинале Лиге шампиона. Атлетико Мадрид је након бољег извођења пенала, избацио прошлогодишњег финалисту, екипу Интера
Атлетико избацио Интер након пенала, Дортмунд бољи од ПСВ-аGetty © Denis Doyle

Имао је Интер све у својим рукама, тачније ногама, али је дозволио Атлетику преокрет.

Италијански тим је у Мадрид стигао са предношћу од једног гола из првог меча.

"Јорганџије" су биле приморане да играју отвореније, што је Интер искористио и први стигао до вођства.

Димарко је у 33. минуту погодио за госте из Милана, али је само два минута касније стигао одговор од домаћина.

Гризман је погодио за 1:1 и дао наду свом тиму за преокрет.

Дуго је на семафору стајао тај резултат, све до 87. минута, када је Симеонеов тим постигао нови гол.

Депај је погодио за 2:1, чиме је Атлетико надоместио заостатак из прве утакмице.

Отишао је меч у продужетке, у којима се резултат није мењао, па је победника овог двомеча, одлучила пенал серија.

Тамо је Интер шутирао веома лоше, пошто су прво промашили Санчез у другој, а потом и Класен у трећој серији.

Велики притисак био је на Лаутару, који је у петој серији шутирао преко гола, па је Атлетико уписао победу и пласман у четвртфинале.

Прецизни за тим из Мадрида, били су Депај, Рикелме и Кореа.

У четвртфиналу је и Борусија Дортмунд, која је елиминисала ПСВ.

Немачки тим је славио као домаћин са 2:0, што укупним резултатом 3:1, означава крај за Холанђане.

• 13. мар 2024 • 23:43

23:43

Атлетико иде у четвртфинале, Интер елиминисан!

Лаутаро Мартинез је пребацио гол, па је Атлетико славио у пенал серији са 3:2.

• 23:42

Четврта серија: Атлетико - Интер 3:2

Аћерби и Кореа су били прецизни, па ће Атлетико у наредној серији имати шансу да заврши овај двомеч.

• 23:40

Трећа серија: Атлетико води 2:1

Прво је Облак одбранио пенал Класену, а потом је Рикелме био прецизан, па Атлетико води 2:1 након три серије пенала.

• 23:39

Друга серија: Остаје 1:1, обе екипе промашиле пенал

Нису постигли гол Санчез на једној, а Саул на другој страни. Остаје 1:1.

• 23:37

Прва серија: Сигурни Чалханоглу и Депај

Одлично су пенале извели турски и холандски фудбалер. Резултат након прве серије пенала је 1:1.

• 23:32

Пенали у Мадриду!

Ни након другог продужетка, Атлетико и Интер нису могли да одлуче победника двомеча.

Пенали ће се шутирати у Мадриду.

• 23:14

Крај првог продужетка, резултат се није мењао

Још увек је нерешено у укупном резултату у мечу Атлетика и Интера.

На реду је других 15 минута продужетка.

• 22:53

90+5' ГОЛ! Дортмунд је обезбедио пролаз

Марко Ројс, херој Дортмунда, ставља тачку на меч са ПСВ-ом.

• 22:51

Продужеци у Мадриду!

Играће се још ове вечери у главном граду Шпаније.

• 22:50

90+3' Какву прилику није искористио Атлетико!

Имао је Атлетико прилику да обезбеди пролаз, Гризман је одложио лопту на неких десет метара од гола, али је Рикелме шутирао преко гола.