Фудбалери Црвене звезде победили су у Нишу екипу Радничког са 2:0 у утакмици 25. кола Суперлиге
Звезда искористила кикс Партизана, црвено-бели освојили Ниш и засели на прво место© Bane T. Stojanovic/ATAImages

Црвена звезда је преузела прво место на табели Суперлиге.

Након што је Партизан поражен на свом терену од Напретка, Црвена звезда је победила Раднички у Нишу и преузела прво место од "вечитог" ривала.

Нападали су црвено-бели читаво прво полувреме, па су након бројних удараца до гола дошли у 34. минуту.

После корнера, домаћи играчи су избацили лопту из казненог простора, али је она дошла до Гелора Канге.

Имао је Канга времена да се намести, снажно је шутирао и донео гостима предност.

Имао је Раднички прилику да изједначи у самој завршници првог дела игре, али је Омри Глазер сачувао мрежу.

Црвено-бели су све дилеме отклонили у 87. минуту, када је Александар Катаи постигао гол и поставио коначан резултат.

Милан Родић је убацио са леве стране, Катаи примирио лопту и мирно је сместио у мрежу за 2:0.

Звезда после 25 одиграних кола има 62 бода, два више од Партизана.