"Петарда" Вест Хема, Милан без муке у Прагу

Фудбалери Вест Хема пласирали су се у четвртфинале Лиге Европе, пошто су на свом терену декласирали Фрајбург - 5:0
"Петарда" Вест Хема, Милан без муке у Прагу© Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

У првом мечу је Фрајбург славио, голом у последњим минутима - 1:0, па се очекивало много више узбуђења у реванш мечу у Лондону.

Међутим, "чекићари" су декласрали немачку екипу, па су моћно дошли до четвртине финала.

После првог дела игре Вест Хем је имао два гола предности, пошто су погађали Пакета и Бовен.

На 3:0 је повисио Кресвел, а са два гола је меч завршио Мохамед Кудус.

У четвртфиналу ће играти и фудбалери Олимпика из Марсеља, иако су поражени од екипе Виљареала на гостовању резултатом 3:1.

Први меч код куће добила је француска екипа резултатом 4:0.

Голове за шпански тим су постигли Етијен Капу у 32. минуту, Александер Сорлот у 54. минуту и Херсон Москуера у 86. минуту.

Једини гол за Олимпик постигао је Жонатан Клаус у 94. минуту.

Фудбалери Бенфике су такође обезбедили пласман у четвртфинале, пошто су на гостовању победили екипу шкотског Ренџерса са 1:0.

Прву утакмицу је исто добила екипа Бенфике на свом стадиону резултатом 3:2.

Једини гол је дао Рафа Силва у 66. минуту.

Пласман у четвртфинале Лиге Европе обезбедили су и екипа Милана, која је победила Славију у Прагу резултатом 3:1, након победе у првом мечу - 4:2.