Кошаркаши Црвене звезде поражени су у Београду од Панатинаикоса са 89:76 у утакмици 30. кола Евролиге
Звезда без шансе против Панатинаикоса, шести узастопни пораз црвено-белих у Евролиги© Dusan Milenkovic/ATAImages

Панатинаикос је оправдао улогу фаворита у Београду, па је без велике драме дошао до победе против Црвене звезде.

Истина, црвено-бели су пружили жесток отпор и добру борбу, али нису могли да избегну шести узастопни пораз заредом у Евролиги.

Јанис Сферопулос је могао да рачуна на Немању Недовића и Милоша Теодосића, што може радовати навијаче Звезде за завршницу сезоне.

ПАО је био убедљив у првој четвртини, коју је добио резултатом 29:20.

Шут са дистанце је одлично служио госте, па су тројкама дошли до велике предности.

И у наставку, кад год би се Звезда примакла, ПАО би прави разлику шутем за три поена.

На крају, гости су погодили 12 тројки из 21 покушаја.

Судије су се поштено потрудиле да "удаве" кошарку у Београду, пошто су пречесто и дуготрајно прегледали снимке у другом делу игре, па су тако секли игру.

На све то, неколико спорних одлука изазвало је револт навијача у "Арени".

Код домаћих, најефикаснији су били Недовић и Давидовац са по 19 поена.

Боломбој је додао девет, а минуте је сјајно искористио Далибор Илић, који је постигао девет поена.

Матијас Лесор је био незаустављив, постигао је 19 поена уз шест скокова и четири асистенције.

Митоглу и Слукас су додали по 17.

Звезда за два дана дочекује Виртус, док ПАО чека Барселону.

Звезда сад има скор 10-20 и математички је испала из трке за плеј-ин, а Панатинаикос је на 19-11.

• 20. мар 2024 • 22:05

22:05

Крај меча - 76:89

Убедљива победа Панатинаикоса.

• 21:53

38' Неспортски фаул Теодосића - 70:80

Судије нису свирале чисте поене Теодосићу, пошто је Лесор ударио рампу након што је лопта дотакла таблу.

У наставку, јак фаул Теодосића окарактерисан је као неспортски.

• 21:42

35' Лопта је за Звезду - 63:73

Дуго су судије гледале снимак коме припада лопта.

Звезда има напад, али и десет поена заостатка.

• 21:23

Крај треће четвртине - 56:70

ПАО има 14 поена предности на крају треће деонице.

• 21:13

27' Чувају гости предност - 50:62

Панатинаикос чува предност коју је стекао у првом полувремену.

• 20:45

Полувреме - 41:51

Двоцифрена предност гостију на полувремену.

Са по девет поена, Давидовац и Боломбој су најефикаснији у редовима Звезде.

Митоглу је постигао 12, а Нан један мање.

• 20:38

19' Закуцавање Боломбоја - 39:46

Неколико добрих минута у игри Звезде, након закуцавања Боломбоја, Атаман тражи тајм-аут.

• 20:33

16' Добра рола Илића - 32:43

Далибор Илић је прво добром одбраном изнудио грешку Лесора, а потом је закуцао на другој страни.

• 20:20

Крај прве четвртине - 20:29

Убедљива предност Панатинаикоса на крају прве четвртине.

• 20:15

7' Теодосић и Недовић у игри

Коначно су на терену Теодосић и Недовић.