Фудбалска репрезентација Русије савладала је Србију 4:0 у пријатељском дуелу на "ВТБ арени" у Москви. "Орлови" рано остали са играчем мање на терену, што су домаћини умели да искористе и дођу до убедљиве победе
Дебакл Пиксијеве Србије у Москви – "зборнаја" испратила "орлове" са четири гола у мрежи© РИА Новости/Григорий Сысоев

Србија је убедљиво поражена у Москви у пријатељском дуелу са Русијом, али много више од пораза боли бледа партија српских фудбалера.

Истина, "орлови" су рано остали са играчем мање на мечу, "зборнаја" повела са беле тачке, али општи утисак је да је Пиксијева екипа премало показала на "ВТБ арени".

Милан Гајић био је трагичар дуела, пошто је већ у 20. минуту добио црвени картон због прекршаја у свом казненом простору, а турски судија Кардешлер показао му је пут у свлачионицу.

Антон Миранчук био је прецизан са 11 метара и тако донео предност домаћину.

Већ у 32. минуту било је 2:0, после смушене реакције одбране Србије, а стрелац је био дефанзивац Осипенко.

Покушао је Стојковић да освежи редове у полувремену, па су у игру ушли Митровић и Сергеј, али то се није одразило на игру у наставку.

Алексеј Миранчук је у 55. минуту постигао и трећи гол за Русију, да би коначан резултат поставио Сергејев у судијској надокнади.

Поред четири гола, "зборнаја" је пропустила и сијасет шанси – Руси су погодили стативу и пречку, док је неколико одличних интервенција имао голман Ђорђе Петровић, а један гол је и поништен због офсајда.

Капитен Душан Тадић је на дуелу у Москви изједначио рекорд Банета Ивановића, пошто је одиграо 105. меч за национални тим.

Селектор Стојковић има много разлога за бригу, а већ за четири дана следи нова провера "орлова" – у понедељак је на програму пријатељски меч на Кипру.

• 21. мар 2024 • 19:55

19:55

Крај меча, Русија је савладала Србију 4:0

Завршен је меч, убедљива победа Русије над Србијом - 4:0!

• 19:54

90+1' - Русија ипак стиже до четвртог гола!

Русија у судијској надокнади долази до четвртог поготка - Закарјан је асистент, а Сергејев постиже дебитантски гол за "зборнају".

• 19:51

88' - Закарјан постиже гол, али је поништен због офсајда

Закарјан у финишу меча постиже и четврти гол на мечу за Русију, али је исти поништен због офсајда.

• 19:46

83' - Закарјан погађа пречку!

Страшан ударац Закарјана са више од 25 метара - лопта је затресла пречку гола на којем стоји Ђорђе Петровић.

• 19:35

72' - Мирнији период игре, Русија чува предност (3:0)

Готово ништа се не дешава на терену "ВТБ арене" у последњих 15-ак минута, селектор Стојковић на терен шаље Лазара Самарџића уместо Јовића.

• 19:20

57' - Још две измене у тиму Србије

Филип Костић и Ерхан Машовић су у игри уместо Здјелара и Младеновић.

• 19:18

55' - Русија води 3:0!

Алексеј Миранчук је на полувремену ушао у игру, а само 10 минута касније постиже трећи гол за Русију на утакмици.

• 19:08

46' - Настављен је меч, Пикси извршио три измене

Селектор Србије направио је три промене у полувремену - изашли су Тадић, Гаћиновић и Живковић, док су у игри сада Сергеј Милинковић-Савић, Александар Митровић и Срђан Мијаиловић.

• 18:53

Тадић изједначио рекорд Банета Ивановића

Капитен фудбалске репрезентације Србије Душан Тадић на мечу против Русије у Москви 105. пут заиграо је у дресу са државним грбом и изједначио се на врху вечне листе са рекордером Браниславом Ивановићем.

• 18:52

Полувреме у Москви, Русија води против Србије 2:0

После 45 минута игре на "ВТБ арени" Русија има два гола предности против Србије, док "орлови" још од 21. минуту играју са играчем мање због искључења Гајића.