Махач бржи од кише, Рубљов елиминисан са мастерса у Мајамију

Руски тенисер Андреј Рубљов елиминисан је већ у првом мечу на мастерсу у Мајамију, пошто је у два сета (6:4, 6:4) поражен од Чеха Томаша Махача

У мечу који је трајао тек нешто више од сат времена, Махач је био сигурнији играч, искористио је две брејк лопте - по једну у сваком сету, и дошао до трећег кола турнира на Флориди.

Чех је у првом сету био доминантан и није дозволио противнику да дође ни до брејк прилике. У петом гему одузео је сервис Рубљову и сигурном игром дошао до првог сета - 6:4.

Слична ситуација виђена је и у другом делу игре - Рубљов је већ у трећем гему изгубио свој сервис, али је овога пута имао две шансе да се реваншира ривалу.

Рус је пропоштао по брејк прилику у шестом и десетом гему, па је Махач и други сет освојио резултатом 6:4.

Махач ће у трећем колу играти против победника занимљивог дуела између ветерана Ендија Марија и Аргентинца Томаса Ечеверија, који је почео (3:3 први сет), али је прекинут због кише у Мајамију.