Покушевски без учинка у поразу од најгоре екипе у НБА лиги

Српски кошаркаш после дуго времена није успео да се упише у листу стрелаца
Покушевски без учинка у поразу од најгоре екипе у НБА лиги© Tanjug/AP Photo/Michael Wyke

Кошаркаши Оклахоме доживели су пораз од Хјустона резултатом 118:105 у НБА лиги, а Алексеј Покушевски је дуел завршио са "нулом".

"Српски једнорог" је на паркету провео само осам минута и за то време успео да забележи три ухваћене лопте.

Оклахома је поражена од најгорег тима у лиги, који је од почетка био бољи, а кључну предност стекао у другој четвртини, коју је добио резултатом 42:22.

Тандер је покушавао да се врати, успео да ублажи пораз, али времена за преокрет није било.

Најефикаснији играч у екипи Хјустона био је Шенгун са 21 поеном, 19 скокова и 7 асистенција. Добро шутерско вече имао је и Грин који је постигао 28 поена, док је Кевин Портер јуниор додао 16.

Код Оклахоме је сада већ стандардно најбољи био Гилџус-Александер са 32 поена.

Рокетси су и даље последњи на табели Западне конференције са пет победа и 14 пораза, док је Оклахома три места изнад са учинком 8-12.