Звезда блистала, па се угасила у драми - Реалу припао спектакл у Мадриду

Екипа Јаниса Сферопулоса је имала и 16 поена предности у другом полувремену, али је шампион Европе показао смиреност и успео да стигне до преокрета у свом "Визинк центру"
Звезда блистала, па се угасила у драми - Реалу припао спектакл у МадридуGetty © Nikola Krstic/MB Media / Contributor

Кошаркаши Црвене звезде поражени су вечерас од Реала у Мадриду резултатом 101:94 у мечу 32. кола Евролиге иако су у финишу треће деонице имали предност од 16 поена.

Првопласирани Реал сад има скор 26-6, док Звезда са скором 11-21 два кола пре краја зна да ће сигурно сезону окончати на 16. месту јер има слабији међусобни скор са Бајерном.

Обе екипе су биле значајно ослабљене у вечерашњем дуелу. Реал је у меч ушао без Факунда Кампаца, Венсана Поаријеа и Габријела Дека, а Црвена звезда без Милоша Теодосића, Николе Топића, Јага дос Сантоса и Треја Томпкинса.

Реал је у финишу прве деонице имао плус седам (20:13), али се Звезда вратила серијом 10:0. На полувреме се отишло резултатом 47:44 у корист шампиона Србије.

Звезда је на старту треће деонице стекла двоцифрену предност, а у 26. минуту имала максималних плус 16 (70:54). Уследила је серија Реала који је смањио минус на само минус три на крају треће деонице (72:75).

Пет минута и 14 секунди пре краја Звезда је имала плус седам (84:77), али је Реал повео 86:85 на 3.41 пре краја утакмице. Звезда је имала плус четири (93:89) на 2.10 до краја, али после тројке Марија Хезоње Реал 31 секунд пре краја повео 96:93.

Уследила је промашена тројка најефикаснијег играча Звезде Немање Недовића, па једно искоришћено слободно бацање Џанана Мусе за 97:93 на 23 секунде пре краја.

Затим је Недовић 19 секунди пре краја погодио једно од два бацања за 94:97, али је до краја Реал рутински сачувао предност и увећао је на коначних плус седам.

Муса је дао 30 поена за Реал, Хезоња 20, Гершон Јабуселе 16, а Валтер Таварес 11. Звезду је предводио феноменални Недовић са 30 поена (7/11 двојке, 4/7 тројке, 4/5 слободна бацања), а пратио га је бивши играч Реала Адам Ханга са 22, по девет су дали Џавонте Смарт и Далибор Илић.

Звезда ће у наредном колу, у четвртак, угостити Олимпијакос.

• 29. мар 2024 • 22:27

22:27

Победа Реал Мадрида 101:94

Имала је Звезда штошта у својим рукама - и 16 поена предности у трећој и седам поена предности у четвртој четвртини, али су на крају посустали.

Неколико узастопних лоших напада у последњих минут и по дали су шансу Реалу, а првак Европе такве шансе не пропушта да стигне до нове победе.

Немања Недовић и Адам Ханга су били фантастични са 30, односно 22 поена. Са друге стране, и Џанан Муса је имао 30 поена, а Марио Хезоња 20.

• 22:14

Води Реал 86:85

Било је 85:82 за Звезду, али је Муса погодио тројку под фаулом Бранка Лазића, погодио је после тога и слободно бацање, па су тако Мадриђани у једном нападу постигли четири поена.

Још три и по минута до краја.

• 22:05

Звезда води 82:77 на 6:30 до краја меча

Јабуселе смањује заостатак Реала на 82:77 након што је Звезда претходно била у серији 7:0. Још једном је Недовић погодио тројку и сада је на 29 поена!

• 21:57

Крај треће четвртине - Реал пришао на 75:72

Било је 23:10 за Звезду у трећој четвртини у једном тренутку, а на крају се ова четвртина завршава резултатом 28:28.

Серија 18:3 је довела Реал на само три поена заостатка пред последњих 10 минута. У потпуном су налету и биће тешко црвено-белима да се одбране.

• 21:45

27' - Звезда разбија Реал 70:54

Мора Ћус Матео да тражи нови тајм-аут, јер Звезда има невероватних 16 поена предности.

Реал као да није изашао на терен у другом полувремену, па је Звезда већ постигла 23 поена за шест и по минута игре у наставку.

Ханга је озбиљно заређао у нападу у наставку, па је сада већ на 15 поена.

• 21:37

23' - Сјајна Звезда води 59:49

Држи се Звезда и у наставку другог полувремена, Илићево закуцавање је у томе помогло, а црвено-бели су се одбранили и после пар узастопних фаулова Гедраитиса.

Погодак Ханге тера Реал Мадрид на тајм-аут, а црвено-бели први пут имају двоцифрену предност.

Чак 12:5 на старту треће деонице за госте из Београда.

• 21:15

Звезда води на полувремену - 47:44!

Звезда показује зубе у Мадриду, Реал је у заостатку после првих 20 минута игре. Тројке Недовића и Смарта су и те како биле значајне, добила је Звезда и прву и другу четвртину и за сада играју боље.

Чак 18 поена Недовића, мораће у редовима црвено-белих и други да припомогну, јер су после њега први наредни стрелци Ханга и Смарт са по пет поена.

У тиму Реала, Муса има 11, а Хезоња 10 поена.

• 21:00

14' - Реал води 35:29

Серија Реала после које Сферопулос мора да тражи тајм-аут. Закуцавању Хезоње на алеј-уп додавање заокружило је серију 13:4 за Мадриђане.

Распуцали су се у нападу, Хезоња нарочито, а поени Недовића (укупно 13) нису довољни у овом тренутку.

• 20:49

Крај прве четвртине - 21:20 за Звезду

Страшна серија Звезде у финишу прве деонице и то 8:0. Имао је Реал после своје серије вођство 20:13, након што је Хезоња погодио тројку. Али онда у последњих минут и по лаки поени Недовића у транзицији, па тројке Лазића и Недовића за преокрет.

Одлично се држи Звезда у Мадриду иако је било периода када су се мучили у нападу. Недовић је већ на седам поена.

• 20:43

7' - Тројка Ханге за 13:11

Био је Реал у серији 6:0 којом су стигли до преокрета, Муса је већ био убацио девет поена, а онда Ханга на кратко враћа предност.

Потом Ндиаје закуцавањем враћа резултат на 13:13.