Црвено-бели су се одлично држали до самог краја меча, али им је мало недостајало да ипак тријумфују против грчког тима
Звезда пала у драми против Олимпијакоса - Недовић и Ханга погађали, али не вреди© Dusan Milenkovic/ATAImages

Кошаркаши Олимпијакоса су победом над Црвеном звездом у Арени резултатом 89:86 у мечу 33. рунде Евролиге осигурали пласман у плеј-оф коло пре краја регуларног тока сезоне.

Звезда има скор 11-22, а и пре ове утакмице се знало да ће сезону окончати на 16. месту. Олимпијакос има скор 21-12 и обезбедио је директан пласман у плеј-оф јер је бољи у међусобном скору од седмопласираног Макабија, оба пута је ове сезоне савладао израелски клуб.

Утакмица је почела минутом ћутања за жртве терористичког напада у Москви 22. марта.

Гости су много боље отворили меч иако су били лишени помоћи српских репрезентативаца Николе Милутинова и Филипа Петрушева. Изабраници Јоргоса Барцокаса су после пет минута водили 10:2, али се Звезда брзо вратила и смањила у једном тренутку на 11:12. До краја деонице гости су направили нову серију па су после 10 минута имали плус девет (23:14).

У другој деоници Звезда је заиграла боље па се на полувреме отишло са само плус три за Олимпијакос (42:39). Средином треће деонице било је 52:52, а у последњих 10 минута се ушло са плус један за домаће (64:63).

На 4.55 пре краја Олимпијакос је водио 75:69, али је Звезда тројком Рокаса Гедратиса на 91 секунду пре краја смањила на 81:82, а тројком Адама Ханге изједначила на 84:84 47 пре краја.

Најефикаснији играч утакмице Мозес Рајт је тројком 24 секунде пре краја донео гостима 87:84, а затим је Гедраитис промашио шут за три за изједначење. Затим је Наз Митру-Лонг промашио два бацања, па је Немања Недовић промашио шут за изједначење, али је Џоел Боломбој смањио на 86:87 три секунде пре краја.

Два бацања је затим искористио Томас Волкап за коначних 89:86, Звезда није успела ни да упути шут за продужетак.
Боломбој и Адам Ханга су дали по 19 поена за Звезду, Гедраитис је дао 16, а Недовић 15.

Олимпијакос је ка победи предводио Рајт са 20 поена, по 12 су дали Томас Волкап и Костас Папаниколау, а 10 Најџел Вилијамс-Гос. У последњем колу регуларног тока Евролиге Звезда гостује Ефесу.

• 4. апр 2024 • 21:04

21:04

Победа Олимпијакоса 89:86

Мозес Рајт је у финишу меча успео да преломи меч у корист гостију из Пиреја. Звезда је била мотивисана, желели су црвено-бели да последњи евролигашки меч у Београду ове сезоне реше у своју корист, међутим, мало им је недостајало као и у неким претходним мечевима.

На крају је Рајт завршио меч са 20 поена, док су за Звезду Боломбој и Ханга убацили по 19, а Гедраитис и Недовић 16, односно 15 поена.

Ипак, и поред свега тога, Олимпијакос стиже до 21. победе у сезони.

• 20:53

39' - Драма у Београду, Звезда се држи (81:82)

Гедраитис погађа тројку на 1:31 до краја меча и сада је 81:82 за Олимпијакос.

Очекује нас права драма у финишу!

• 20:41

24' - Звезда је близу (69:73)

Још шест минута до краја, а Недовић погађа флоутер за 69:71. Ипак, Мозес Рајт се добро сналази на другој страни и враћа резултат на четири поена предности за Олимпијакос.

Тренутно је 10:5 у овој деоници за госте.

• 20:24

Крај треће четвртине - Звезда води 64:63

Теодосић погађа на четири секунде пре краја четвртине и то тројку са осам метара, па због тога Звезда има поен предности уочи завршних 10 минута.

Какав мајсторски погодак успева да преокрене резултат - сада нас очекује врло занимљива завршница.

• 20:19

28' - Још увек неизвесно

Звезда се и даље добро држи, 56:58 за госте, а Недовић је убацио чак три тројке у овој четвртини. Поени Луке Митровића, четири у низу, држе црвено-беле у игри.

• 20:10

24'- Ређају се тројке (49:52)

Нешто боље Олимпијакос почиње трећу деоницу, а Папаниколау и Вокап су почели друго полуврене са по једном убаченом трјком за госте.

Једну је узвратио Недовић, а потом и још једном и најавио далеко боље друго полувреме па је сада 10:10 у трећој четвртини.

• 19:46

Крај првог полувремена - Звезда губи 39:42

Ханга погађа тројку уз звук сирене да преполови заостатак Звезде са шест на само три поена.

У великом стилу црвено-бели приводе полувреме, добивши другу деоницу 25:19. Ханга и Гедраитис се истичу са 12, односно девет поена.

Сасвим добро полувреме домаћих који су сваки пут умели да се врате након веће предности Олимпијакоса.

• 19:32

15' - Хангина тројка подиже навијаче Звезде (26:30)

Звезда покушава да одржи прикључак, а Ханга погађа тројку са осам метара и то је сада четири поена заостатка.

Олимпијакос води 30:26, а ово је била Хангина друга тројка у другој четвртини.

• 19:20

Крај прве четвртине - 14:23 за Олимпијакос

Била је Звезда у серији, али онда у последња два минута прве деонице Олимпијакос постиже чак 11 поена, док је за то време једино Теодосић погодио тројку за Звезду.

Питерс је погодио седам поена у низу, и Ларенцакис и Вилијамс-Гос су помогли и то је девет поена предности за грчки тим.

• 19:15

8'- Серија Звезде за 11:12

Звезда се преко Јага враћа на 11:12, серија црвено-белих после убедљивог почетка Олимпијакоса.

Серија 8:0, пошто су гости имали и "плус девет", а Ханга је претходно погодио важну тројку.