Леверкузен незадрживо граби ка титули, Бајерн пао и у Хајденхајму

Фудбалери Леверкузена направили су још један корак ка титули, пошто су у Берлину савладали Унион 1:0, док је Бајерн после нестварног преокрета поражен у Хајденхајму
Леверкузен незадрживо граби ка титули, Бајерн пао и у ХајденхајмуGetty © Ulrik Pedersen/DeFodi Images

Још једна победа Леверкузена, овога пута у Берлину против Униона, била је довољна да се екипа Ћабија Алонса додатно приближи освајању историјске титуле шампиона.

Једини гол за "фармацеуте" постигао је Флоријан Вирц дубоко у судијској надокнади првог полувремена, са беле тачке.

Младић, кога неки виде ускоро и у Реалу, донео је Бајеру 16 бодова предности у односу на другопласирани Бајерн, који је нестварно поражен у Хајденхајму.

Имали су Баварци два гола предности на полувремену, до које су стигли головима Кејна и Гнабрија, али је домаћин у наставку дошао до преокрета.

Сеса и Клајндинст су у само два минута донели изједначење, а потоњи и победу, голом у 79. минуту утакмице.

Шест кола пре краја такмичења у Бундеслиги јасно је да ће Леверкузен први пут у историји освојити титулу шампиона Немачке.

У осталим мећевима 28. кола, победе на свом терену остварили су Келн и Мајнц, против Бохума и Дармштада, док је Лајпциг био убедљив у Фрајбургу - 4:1.

У дербију кола од 18.30 састају се четвртопласирани Дортмунд и трећепласирани Штутгарт.