Тадић стрелац у поразу Фенербахчеа од Олимпијакоса

Српски фудбалер Душан Тадић постигао је гол са пенала у поразу Фебнербахчеа на гостовању Олимпијакосу (2:3) у првом мечу четвртфинала Лиге конференција, док су Викторија из Плзења и Фјорентина одиграли 0:0
Тадић стрелац  у поразу Фенербахчеа од ОлимпијакосаGetty © Costas Baltas/Anadolu

Домаћин је у Атини на крилима Константиноса Фортуниса водио 2:0 после само 32 минута.

Фортунис је прво дао гол у осмом минуту, а затим је у 32. био асистент Стевану Јоветићу. Кад је Чикињо у 57. минуту повећао на 3:0 деловало је да ће Олимпијакос имати недостижну предност пред реванш.

Да не буде тако, побринули су се Тадић, који је сигурно реализовао пенал у 67. и Ирфан Кахвечи који је мрежу домаћина погодио у 74. минуту.

У ремију без голова у Чешкој између Викторије и Фјорентине Никола Миленковић је одиграо цео меч за госте.

Астон Вила је победила Лил са 2:1, док је Клуб Бриж био бољи од ПАОК-а са 1:0.

Реванш утакмице су на програму следећег четвртка.