Хачанов без шанси против Циципаса, Грк први полуфиналиста Монте Карла

Стефанос Циципас први је полуфиналиста мастерса у Монте Карлу, пошто је у два сета савладао Карена Хачанова
Хачанов без шанси против Циципаса, Грк први полуфиналиста Монте КарлаGetty © Mateo Villalba

Хачанов је у трећем колу елиминисао Данила Медведева, али није имао снаге за још једно изненађење у Кнежевини.

Циципас је потврдио одличну форму, па је, после убедљивог тријумфа против Александера Зверева, за мање од сат и по времена савладао руског тенисера.

У првом сету, сва три брејка виђена су на старту - Грк је два пута заредом одузео сервис противнику и дошао до вођства резултатом 6:4.

У другом сету Циципас је био још убедљивији - било је изједначено до 2:2, а онда 12. играч света везао два брејка и са 6:2 дошао до полуфинала.

Наредни противник грчком тенисеру биће победник дуела између Јаника Синера и Холгера Рунеа.

Касније су на програму преостала четвртфинала, а састају се Ђоковић - Де Минор и Руд - Амбер.

Мастерс у Монте Карлу игра се за наградни фонд 5.950.575 евра.