Партизан победом завршио сезону у Евролиги

Кошаркаши Партизана савладали су екипу Валенсије са 79:66 у мечу последњег кола регуларног дела сезоне Евролиге
Партизан победом завршио сезону у Евролиги© KK Partizan

Помешаних осећања су играчи и навијачи Партизана обележили крај ове сезоне Евролиге.

Српски тим је савладао Валенсију у 34. колу, али то није било довољно да се избори пласман у наредну фазу такмичења.

Црно-бели су раније већ остали без математичких шанси за 10. место, које води у плеј-ин.

То ипак није спречило навијаче "парног ваљка" да испуне Арену до последњег места, а играче да упишу победу над шпанском Валенсијом.

Није све блистало у игри српске екипе, која је нешто боље започела меч.

Водио је Партизан 8:2, али је уследила серија и преокрет гостију.

Готово читавим током меча, играло се у налетима и резултатским „клацкалицама“.

Кад год би Партизан стекао осетнију предност, Валенсија би одговорила и супротно.

Тек у самом финишу последње четвртине, Партизан је успео да постигне битне поене за крај деонице и изгради моментум пред последњих 10 минута сусрета.

Бољом игром у одбрани, а потом и лакшим решењима у нападу, предност домаћег тима је све више расла.

Тројкама Нанелија и Смита, достизала је двоцифрену бројку, коју гости из Валенсије до краја сусрета нису успели да достигну.

Џејмс Нанели је одиграо један од најбољих мечева сезоне, пошто је сусрет завршио са 19 поена и био најбољи стрелац победничког тима.

Џејлен Смит је одиграо одлично и убацио 15 поена, а двоцифрени су били и Пантер са 12 и Аврамовић са 10 поена.

У редовима Валенсије, истакли су се Семи Оџеле са 17 и Џеред Харпер са 13 постигнутих поена.

Црно-бели сезону завршавају на 11. месту, са учинком од 16 победа и 18 пораза.

Валенсија је 13. са 14 победа и 20 пораза.

• 12. апр 2024 • 22:21

22:21

Крај меча, победа Партизана

Аврамовић је ставио тачку на меч, па је Партизан славио резултатом 79:66.

• 22:05

32' - Партизан стиче најубедљивију предност на мечу

Тројком Нанелија, црно-бели настављају са одличном игром и стичу највећих + 11 у досадашњем току меча.

Партизан води 65:54.

• 21:55

Крај треће четвртине: Партизан - Валенсија 58:52

Веоам добро је српски тим затворио трећу деоницу, па је успео да преокрене резултат и стигне поново до вођства.

Након 30 минута кошарке, "парни ваљак" води са шест разлике.

• 21:46

27' - Гости поново воде

Права резултатска "клацкалица" се гледа у другом полувремену. Смењују се екипе у вођству, а на три и по минута до краја треће четвртине, гости воде 49:48.

• 21:35

21' - Настављен је меч

Почела је трећа четвртина...

• 21:18

Полувреме: Партизан - Валенсија 35:37

Партијом у другој четвртини, Партизан је у великој мери поправио утисак у овом мечу.

Српски тим је успео да надокнади осетнији заостатак, а на моменте и да се сам одмакне и поведе.

Ипак, Шпанци на полувреме односе предност од два поена - 37:35.

Пантер је са 10 поена најефикаснији у редовима црно-белих, а прати га Аврамовић са осам поена.

Код Валенсије, истичу се Харпер са 10 и Ожеле са девет поена.

• 21:08

16' - Партизан прави серију и преокрет

Српски тим прави серију 9:0 и потпуно преокреће меч у своју корист. Партизан долази до предности 33:29.

• 20:52

Крај прве четвртине: Партизан - Валенсија 15:21

Након 10 минута кошарке, гости воде са шест поена. Валенсија је серијом 7:0 затвроила прву деоницу и тако дошла до прве осетније предности.

Ледеј и Аврамовић са пет и четири поена, предводе стрелце Партизана.

Код шпанског тима се истичу Ожеле са седам и Клавер са пет поена.

• 20:40

5' - Егал након половине прве деонице

Иако је Партизан боље отворио меч и водио 8:2, гости су нарпавили серију 6:0 и дошли до изједначења.