Богдановић и Атланта остали без плеј-офа, Јовићев Мајами има другу шансу

Српски кошаркаш Богдан Богдановић, постигао је 21 поен у поразу Атланте од Чикага од 131:116. Никола Јовић је убацио пет поена у поразу Мајамија од Филаделфије 105:104
Богдановић и Атланта остали без плеј-офа, Јовићев Мајами има другу шансуGetty © Jamie Sabau

За Атланта хоксе је НБА сезона завршена, пошто су "јастребови" поражени у плеј-ин фази такмичења.

Бољи до њих у борби за осмо место, била је екипа Чикаго булса.

Булси су од првог минута изгледали као екипа која више жели победу, па су прву четвртину добили са 40:22.

Уследио је одличан одгоор на другој страни, пошто је гост убацио 45 поена у другој деоници и на полувреме отишао са тек шест поена заостатка - 73:67.

Ипак, Чикаго је био дисциплинованија и боља екипа у друге две четвртине.

Одбили су играчи тима из Илиноја све налете Атланте и на крају дошли до заслужене победе.

Коби Вајт је одиграо маестралну партију и са 42 поена предводио свој тим до тријумфа.

Никола Вучевић је био такође фактор, пошто је имао учинак од 24 поена и 12 скокова. Поентерски су се још истакли и Демар Дерозан са 22 и Ајо Досуму са 19 поена.

Код Атланте, најбољи стрелац је био Дежонте Мари са 30 поена, а по 22 су постигли Клинт Капела и Тре Јанг.

Српски кошаркаш Богдан Богдановић, поново је био битан шраф свог тима. Богдановић је меч завршио са 21 поеном, пет скокова, четири асистенције и имао је по две украдене лопте и блокаде.

Чикаго је прошао у борбу за осмо место, док је Атланта завршила сезону.

Противник Чикага у поменутој утакмици биће екипа Мајами хита.

Тим са Флориде је претрпео пораз у борби за седмо место, од екипе Филаделфије.

У веома узбудљивом мечу на једну лопту, домаћин је славио са 105:104.

Џоел Ембид је био лидер Севентисиксерса са 23 поена, 15 скокова и пет асистенција.

Никола Батум је са клупе убацио 20, а Тајрис Мекси као стартер додао 19 поена.

Највише поена у редовима "врелине" је постигао Тајлер Хиро - 25, а двоцифрени су били још Батлер са 19, Хакез са 15 и Адебајо и Лав са по 10 поена.

Српски кошаркаш Никола Јовић, на паркету је провео нешто више од 14 минута као стартер, а остварио је учинак од пет поена и пет скокова.