Кецмановић пропустио шансу - ништа од четвртфинала у Букурешту

Српски тенисер Миомир Кецмановић није успео да се пласира у четвртфинале АТП турнира у Букурешту, пошто је данас у осмини финала изгубио од Шпанца Педра Мартинеза 7:6 (7:4), 3:6, 6:3
Кецмановић пропустио шансу - ништа од четвртфинала у БукурештуGetty © Mateo Villalba / Contributor

Меч је трајао два сата и 42 минута. Мартинез је 57. тенисер света, док је Кецмановић 60. на АТП листи. Оба тенисера су у првом сету направила по један брејк, а победник је одлучен у тај-брејку, који је Мартинез добио 7:4.

Српски тенисер је повео 3:0 на старту другог сета, али је Мартинез изједначио на 3:3. Кецмановић је потом освојио три узастопна гема и овај део меча добио је резултатом 6:3.

Шпански тенисер је у шестом гему трећег сета направио брејк, а онда је до краја сачувао предност и после прве меч лопте пласирао се у четвртфинале турнира у главном граду Румуније.

Мартинез ће у четвртфиналу играти са Грегуаром Барером из Француске, који је победио Американца Себастијана Корду 6:4, 6:4.

АТП турнир у Букурешту игра се за наградни фонд од 579.320 евра.