Рома извукла бод у Напуљу, Аталанта сигурна против Емполија

Фудбалери Наполија и Роме поделили бодове под Везувом
Рома извукла бод у Напуљу, Аталанта сигурна против ЕмполијаGetty © Giuseppe Maffia/NurPhoto

Сјајан меч су одиграли Наполи и Рома на стадиону "Дијего Армандо Марадона".

Рома је имала среће што на полувремену домаћин није имао убедљиву предност, јер је Наполи ређао шансе и нападе, али је Миле Свилар сачувао мрежу.

Деловало је да је само питање тренутка када ће Наполи доћи до гола, а догодило се управо супротно.

Жуан Жезус је скривио пенал против бившег клуба, а сигуран извођач најстроже казне био је Дибала у 59. минуту.

Ипак, није дуго трајала предност гостију, пошто је Оливера изједначио у 65. минуту.

Виктор Осимен је погодио за преокрет у 84. минуту са беле тачке, али је Рома успела да извуче бод.

Тами Абрахам је затресао мрежу у 89. минуту и поставио коначан резултат.

Рома је пета са 59 бодова, док је Наполи осми са 50.

У истом термину, Аталанта је са 2:0 савладала Емполи.

Марио Пашалић је искористио пенал у 42. минуту, а Адемола Лукман се уписао у стрелце у 51.

Аталанта је шеста са 57 бодова, а Емполи 17. на табели са 31.

У првом данашњем мечу, Интер је на свом терену прославио титулу, победом над Торином.

У последњој данашњој утакмици, Фјорентина је на свом терену декласирала Сасуоло са 5:1.