Звезда почела успавано, па декласирала Мегу за финале АБА лиге

Кошаркаши Црвене звезде савладали су екипу Меге са 94:69 и тако изборили пласман у финале АБА лиге
Звезда почела успавано, па декласирала Мегу за финале АБА лиге© ABA liga

Мега је знатно боље ушла у меч и наговестила Звезди да ће морати добрано да се помучи за сваки поен.

Изабраници тренера Марка Бараћа су били расположени на обе стране терена и тако искористили успаваност Звезде на старту сусрета.

Након пар минута кошарке, Мега је водила 9:0, чиме је натерала госте на тајм-аут и покушај регруписања.

Звезда је успела да пружи одговор, али су „ружичасти“ имали нови налет средином четвртине, када су повели са 11 разлике – 26:15.

Прва четвртина завршена је резултатом 26:19.

Ипак, доста доброг што је урадила у првој деоници, Мега је просула у другој.

Време је пролазило, а Звезда долазила до препознатљивије игре, чиме је моментум пребацила на своју страну.

Посед по посед, предност Меге се топила и црвено-бели су успели да направе потпуни преокрет.

Одлично су Сферопулосови момци привели полувреме крају, направили серију 9:0 и тако на паузу однели великих +10 (47:37).

У других 20 минута меча, Звезда је наставила да буде за класу бољи ривал, а то се одразило и на резултат.

Из минута у минут, предност гостију је расла и било је већ у трећој четвртини јасно да је Мега остала без шанси за победу.

Црвено-бели су трећу четвртину добили са 29:16, а у последњој су наставили у истом ритму.

Одржавали су предност, која је ишла и до 28 поена, да би на крају славили са 94:69.

Најефикаснији у победничкој екипи били су Гедраитис са 20, Гилеспи са 16 и Јаго са 13 поена.

У редовима Меге исткали су се Марковић и Милијашевић са 13, као и Ђуришић са 12 поена.

Црвена звезда је уписала и другу победу у серији и тако изборила пласман у финале АБА лиге.

Тамо ће играти против Партизана или Будућности, у тој полуфиналној серији резултат је 1-1.