Реал за два минута са ивице амбиса до финала Лиге шампиона

Фудбалери Реала победили су у Мадриду Бајерн са 2:1, чиме су изборили пласман у финале Лиге шаммпиона
Реал за два минута са ивице амбиса до финала Лиге шампионаGetty © David Ramos

Те 2013. године смо последњи пут гледали немачко финале Лиге шампиона, пошто су се на лондонском "Вемблију" састали Борусија из Дортмунда и минхенски Бајерн.

Деловало је да ће се историја поновити, свега неколико минута нас је делило од идентичног сценарија, али је прсте умешао – Реал.

Невероватан и шокантан европски класик одиграли су Реал и Бајерн у Мадриду.

Реал је нападао, стварао шансе, а Мануел Нојер је одбранио све што је могао.

И када се чинило да гол гостију "виси у ваздуху", хладан туш за публику у белом на трибинама.

Алфонзо Дејвис је пробио по левом боку, заломио у десну страну, а онда страховито шутирао за предност Бавараца.

Већ у наредном минуту Реал је затресао мрежу.

После велике гужве у казненом простору, лопта је завршила у голу, али је ВАР интервенисао и поништио гол због прекршаја који је направио Начо над Кимихом.

Реал је безуспешно нападао све до саме завршнице, када им је помогао, до тог тренутка, херој гостију, Мануел Нојер.

Играо се 88. минут, када је Нојер испустио лопту после ударца Винисијуса, натрчао је Анчелотијев "џокер" Хоселу и донео изједначење.

Прокључао је стадион у Мадриду, а врхунац је достигнут у 90. минуту.

Неодлучна реакција одбране гостију, лопта је дошла до Хоселуа, а овај постигао други гол на мечу.

Ипак, гол је поништен због офсајда, али је Шимон Марчињак добио информацију из ВАР собе да се ситуација проверава.

Пољак је показао на центар, а атмосфера у престоници Шпаније се променила у секунди.

Бајерн је нападао до краја меча, али није успео да угрози гол домаћих.

У великом финалу, на Вемблију“ састају се Дортмунд и Реал 1. јуна.

• 8. мај 2024 • 23:01

23:01

Крај меча!

Реал је изборио пласман у своје 18. финале Лиге шампиона.

• 22:49

90' ГОЛ! Реал је на прагу финала

После провере, Марчињак је показао на центар.

• 22:47

90' ГОЛ! Ипак не... Чека се ВАР

Хоселу је још једном успео још једном да смести лопту у мрежу, али је био офсајд.

Чека се ВАР...

• 22:45

88' ГОЛ! Реал је изједначио

Мануел Нојер је блистао на овом мечу, све до 88. минута.

Испустио је лопту после ударца Винисијуса, Хоселу је био најближи и доноси Реалу изједначење.

• 22:30

71' Нема гола!

Поништио је гол Марчињак због фаула Нача.

• 22:28

71' ГОЛ! Ипак се чека одлука ВАР-а...

Реал је коначно затресао мрежу Бајерна.

После велике гужве након корнера, лопта је завршила у мрежи, али је Начо оборио Кимиха.

Марчињак ће погледати снимак.

• 22:24

68' ГОЛ! Бајерн води

Какав "хладан туш" за Мадриђане!

У тренуцима док је Бајерну "висио гол у ваздуху", Баварци долазе до гола.

Дејвис је пробио по левом боку, заломио ка средини а онда страховито шутирао и затресао мрежу.

• 22:15

59' Одлична одбрана Нојера

Шутирао је Родриго из слободњака, прилично добро преко живог зида, али је Нојер још једном сачувао мрежу.

• 22:12

56' Ннајбољљу шансу на мечу пропушта Родриго

Винисијус је пробио, проиграо Родрига, а милиметри су делили Реал од вођства, пошто је лопта прошла тик уз стативу.

• 22:10

54' Кејн је запретио

Хари Кејн је прецизно шутирао, али недовољно јако.