Новак рутинирао Мутеа на старту мастерса у Риму

Српски тенисер Новак Ђоковић пласирао се у треће коло мастерса у Риму, пошто је савладао Француза Корентана Мутеа са 2-0 (6:3, 6:1) у сетовима
Новак рутинирао Мутеа на старту мастерса у РимуGetty © Dan Istitene

Иако је поприлично "успавано" ушао у меч, Новак је успео да упише поприлично рутинску победу.

Муте је наговестио да може да пружи солидан отпор, али када је дошао до своје препознатљиве игре, Новак је био за неколико класа бољи ривал.

Почело је серијом брејкова, а више их је имао Муте.

Први је направио у уводном гему, Новак је узвратио истом мером, али је поново Француз одузео сервис и повео са 3:1.

Од тог тренутка, Ђоковић је потпуно "угасио" Мутеа, подигао квалитет тениса и освојио наредна четири гема.

Након 44 минута, Новак је освојио први сет са 6:3.

Други, који је започео једном бизарном сценом у којој је Ђоковићевом ривалу звонио телефон на клупи, је протекао у константном нервирању Мутеа.

На све начине је покушао Француз да промени ток меча и неизбежну судбину, али је Ђоковић одолевао свим "штосевима".

Брзо је Србин направио један, а потом и други брејк, што му је у великој мери помогло да сусрет приведе крају без већих трзавица.

За крај, најбољи тенисер света је и трећи пут одузео сервис ривалу и са 6:1 освојио други сет.

Ђоковић је изборио пласман у треће коло мастерса у Риму, где ће играти против Алехандра Табиља из Чилеа.

Табиљо заузима 32. позицију на АТП листи.

• 10. мај 2024 • 20:33

20:33

Крај меча, Новак је у трећем колу

На сјајан начин Новак завршава други сет резултатом 6:1 и тако након сат времена и 26 минута, приводи меч крају и бележи победу у другом колу мастерса у Риму.

• 20:32

Србин гази ка победи, нови брејк

Нема решења Француз за Новака Ђоковића, који прави и трећи брејк и води са 5:1. У наредном гему, Муте сервира за опстанак у мечу.

• 20:23

Нови брејк: Ђоковић - Муте 6:3, 4:1

Ђоковић стиже до два брејка предности у другом сету, у којем води са 4:1.

• 20:06

Брејк Ђоковића на старту другог сета

Уз доста труда, Ђоковић је успео да сломи отпор Мутеа на старту другог сета и тако направи брејк.

• 19:54

Новак осваја први сет!

Четири везана гема осваја српски тенисер и тако приводи први сет крају резултатом 6:3.

• 19:51

Ђоковић води 5:3, сервира за сет

Ево новог брејка, поново у режији српског тенисера, који води са 6:3 и који ће сервирати за освајање првог сета.

• 19:40

Новаков брејк за изједначење

Имао је Муте 40:0, а потом и предност након ђуса, али ни то није било довољно да се одбрани од налета Новака Ђоковића. Србин прави брејк и долази до изједначења - 3:3.

• 19:29

Ђоковић - Муте 1:3

Први пут на мечу виђен је гем који је освојио тенисер који сервира. Муте потврђује брејк и води са 3:1 у првом сету.

• 19:24

Наставља се серија брејкова

Три гема и исто толико брејкова виђено је на старту меча Ђоковића и Мутеа.

Релативно лако је француски тенисер дошао до три брејк лопте, Новак је одбранио две, али не и трећу.

Ђоковић - Муте 1:2

• 19:21

Ђоковић враћа брејк

Имао је Француз прилику да потврди брејк и поведе са 2:0, али је Ђоковић направио преокрет и одузео сервис ривала.

На почетку меча резултат је 1:1.