Енглеска рутински елиминисала Сенегал, следи спектакл са Французима

Фудбалска репрезентација Енглеске пласирала се у четвртфинале Светског првенства у Катару, пошто је рутински са 3:0 елиминисала селекцију Сенегала. Енглези ће се у четвртфиналу састати са Француском, која је са 3:1 била боља од Пољске.
Енглеска рутински елиминисала Сенегал, следи спектакл са ФранцузимаGetty © Richard Heathcote

"Горди Албион" оправдао је статус фаворита и заслужено прошао у четвртфинале Светског првенства у Катару.

Изабраници Герета Саутгејта су дуго обигравали око гола Сенегала, били опрезни и стрпљиви и то им се на крају исплатило.

У финишу првог дела игре, Енглеска је постигла два гола и тако малтене решила питање победника овог меча осмине финала.

Прву ситуацију у којој су имали нешто више простора, Енглези су претворили у гол.

Одлично је повукао лопту Белингем, издржао је млади фудбалер неколико стартова, подигао главу и проиграо Хендерсона, који мирно реагује у шеснаестерцу у 38. минуту и пласира лопту у мрежу.

Покушао је Сенегал да у самој завршници првог дела игре дође до изједначења, али им се то обило о главу.

Енглеска је у другом минуту надокнаде одиграла сјајну контру, у којој је поново Белингем играо кључну улогу.

Везиста је проиграо Фодена, овај одложио за Кејна, а нападач Енглеске био је миран у ситуацији један да један са голманом Мендијем.

Предност од 2:0 учинила је да Енглеска максимално растерећено уђе у други део утакмице, у којем су чували лопту, играли онолико колико је потребно да се сусрет приведе крају.

Постигли су Енглези и трећи гол на мечу, а било је то у 68. минуту, када је Фоден маестрално пробио по левој страни и прогирао Саку у петерцу ривала, а овај мудро савладао Мендија.

Енглеска је победом од 3:0 изборила пласман у четвртину финала Светског првенства у Катару.

Противник у наредној фази биће им селекција Француске, која је са 3:1 елиминисала Пољску.

• 4. дец 2022 • 21:53

21:53

Крај меча: Енглеска - Сенегал 3:0

Головима Хендерсона и Кејна у првом, као и Саке у другом полувремену, Енглеска је елиминисала Сенегал са 3:0 и пласирала се у четвртфинале Мундијала у Катару.

• 21:50

90' +1' - Рашфорд умало до гола

Шо је пробио по левој страни и убацио лопту на другу стативу, одакле Рашфорд уклизава и покушава да постигне гол, али погађа спољни део мреже.

• 21:15

58' - ГОЛ! Енглеска стиже до 3:0, Сака прецизан

Сјајан продор Фила Фодена по левој страни, а онда и правовремени и прецизни пас за Саку, који у петерцу мудро матира Мендија за убедљивих 3:0 за Енглеску.

• 21:14

57' - Кејн умало до новог гола

Опробао је ударац са дистанце нападач Енглеске, а голман Сенегала Менди је некако успео да "укроти" тај шут.

• 21:03

46' - Настављен је меч

Почело је друго полувреме...

• 20:49

Полувреме: Енглеска - Сенегал 2:0

Головима Хендерсона и Кејна, Енглеска на паузу за полувреме одлази са предношћу од 2:0.

• 20:47

45' + 2' - ГОЛ! Кејн повећава на 2:0

Сенегал је желео да постигне погодак у последњим моментима првог полувремена, али уместо тога га је примио.

Белингем поново вуче контру, проиграва Фодена, који је одлично додао до Кејна, а нападач Енглеске рутински тресе мрежу и доноси својој селекцији вођство од 2:0.

• 20:39

39' - ГОЛ! Енглеска води, Хендерсон је стрелац

Први конкретнији и опаснији напад Енглеске, резултовао је голом Хендерсона.

Имали су нешто више простора изабраници Герета Саутгејта, што је Белингем искористио, проиграо Хендерсона у шеснаестерцу ривала, а овај смирено реагује и постиже погодак.

• 20:31

32' - Пикфорд спасава Енглеску

Сенегал поново прави пометњу пред голом Енглеске, поново након убацивања и покушаја Дије, чији ударац крајњим напорима брани Џордан Пикфорд.

• 20:22

23' - Највеће узбуђење пред голом Енглеске

Диа је након центаршута пробао да упути ударац ка голу Пикфорда, али је Стоунс прво изблокирао тај шут, а потом и играо руком.

Након тога уследио је промашај фудбалера Сенегала, а након консултовања са ВАР собом, није додељен пенал за афричку селекцију.