Србија и Балкан

Преминуо начелник ваздухопловства МУП-а Републике Српске Бобан Кустурић

Кустурић је био дугогодишњи шеф Хеликоптерског сервиса Републике Српске, а након што је формирана Управа за ваздухопловство постављен је за начелника

Начелник Управе за ваздухопловство Министарства унутрашњих послова Републике Српске Бобан Кустурић пронађен је синоћ мртав у својој викендици у Чесми.

Полицијски службеници извршили су увиђај под надзором Окружног јавног тужилаштва Бањалука и том приликом нису пронађени трагови насиља који би указивали на евентуално постојање елемената кривичног дела. Данас ће бити обављена обдукција у Заводу за судску медицину, након чега би требало да буде познат узрок смрти.

Поводом Кустурићеве смрти огласио се лидер СНСД-а Милорад Додик и потресним речима се опростио од блиског пријатеља и сарадника.

"Бобан је човек који је спасио стотине живота, а свој изгубио. Недостајаће ми његова доброта, племенитост, ведрина. На ту празнину мораћу да се навикнем. Нека се Бог смилује његовој души. Нека га анђели чувају и подаре му вечни мир", написао је Додик на Иксу.

Бобан Кустурић био је дугогодишњи шеф Хеликоптерског сервиса Републике Српске, а након што је формирана Управа за ваздухопловство постављен је за начелника.

Кустурић је рођен 8. септембра 1974. године у Бањалуци. Завршио је Војну академију Војске Југославије, Одсек за РВ и ПВО, у Београду 1997. године и стекао звање официр авијације – пилот. Обављао је послове пилота у Војсци Републике Српске од 1997. године до 2005. године.

Након тога, наставио је свој рад у Дирекцији за цивилну ваздушну пловидбу Републике Српске као шеф Спасилачке хеликоптерске јединице "САР" – Републике Српске. Послове директора Хеликоптерског сервиса РС обављао је од 2008. до априла 2025. године, а након реорганизације истог и формирања Управе за ваздухопловство, обавља послове начелника управе.

Руководио је бројним акцијама спасавања угроженог становништва у поплавама и пожарима, које су захтевале хитну евакуацију. Јавност га памти и по готово свакодневним акцијама медицинског транспорта тешко болесних пацијената, у велике клиничке центре у Бањалуци, Београду и Подгорици, чиме су спасени многи животи. 

Бобана Кустурића председник Републике Српске одликовао је Орденом Милоша Обилића. 

image
Live