
Додик: "Владавина права" одавно обесмишљена синтагма у БиХ

Лидер СНСД-а Милорад Додик оценио је да је "владавина права" у Босни и Херцеговини одавно изгубила смисао, оптуживши за њено урушавање "плејаду унитариста, странаца и других беспризорних ликова којима је основна идеја растакање и нестанак Републике Српске".
У објави на друштвеној мрежи Икс, Додик је критиковао министра комуникација и транспорта БиХ Едина Форта и руководство Агенције за идентификационе документе, евиденцију и размену података БиХ (ИДДЕЕА), тврдећи да игноришу одлуке регулатора и судова.
"Ниједна управна организација неће бити законодавац Републици Српској и неће темељне процесе уређивати својим интерним незаконитим актима. Доста је", поручио је Додик.
"Владавина права" је одавно обесмишљена синтагма у БиХ. И нисмо је обесмислили ми из Републике Српске, него плејаде унитариста, странаца и других беспризорних ликова којима је основна идеја растакање и нестанак Републике Српске.
— Милорад Додик (@MiloradDodik) June 24, 2026
Гледам јуче Форту нејаког и оног неког типа из…
Он је навео да под изговором дигитализације не сме бити дозвољена неовлашћена обрада личних података грађана Републике Српске и Федерације БиХ, као ни, како тврди, произвољно тумачење надлежности и спровођење правила без законског основа.
"То није дигитална трансформација – то је правна импровизација и хајдучија. А, Бога ми, и криминал", истакао је Додик.
Додао је да Република Српска неће, како је навео, ометати друге у њиховом деловању, али да неће дозволити "безакоње и вануставно деловање", оценивши да таква пракса "неће проћи".


