
Делегација МУП-а Републике Српске у посети полицији у Москви

Делегација Министарства унутрашњих послова Републике Српске, предвођена министром Жељком Будимиром и директором полиције Синишом Кострешевићем, посетила је данас Први Специјални пук полиције Главне управе Министарства унутрашњих послова Руске Федерације за Град Москву.
Током посете представници МУП-а Републике Српске информисани су о организацији, надлежностима и начину рада ове специјалне јединице.
У оквиру Специјалног пука, презентован је и рад Батаљона туристичке полиције и Коњичког батаљона, саопштено је из МУП-а Српске.
Посебну пажњу привукла је и посета Московској омладинској антинаркотичкој платформи и Центру асистивних технологија "Феникс".
Реч је о превентивној платформи Главне управе МУП-а Руске Федерације за Град Москву, усмереној на едукацију младих о штетности и опасностима злоупотребе наркотичких средстава.


