Милан некако избегао пораз у Лећеу, домаћин испустио два гола предности

Фудбалери Лећеа и Милана одиграли су нерешено 2:2 у мечу 18. кола Серије А
Милан некако избегао пораз у Лећеу, домаћин испустио два гола предностиGetty © Maurizio Lagana

"Росонери" су забележили кикс на гостовању у Лећеу, који их додатно удаљава од првог места на табели.

Домаћин је показао зубе фаворизованом противнику и умало дошао до сва три бода, пошто је имао два гола предности у првих 25 минута меча.

Већ у трећем минуту Леће је стигло до вођства, након што је Ернандез постигао аутогол.

Није се Милан тргао након раног "шамара", већ је у 23. минуту примио још један погодак.

Баширото је погодио за предност домаћих од 2:0.

Милан је у другом полувремену заиграо конкретније и опасније, те је тако успео да надокнади предност ривала.

У 58. минуту је Леао смањио на 2:1, да би, испоставиће се коначних, 2:2, поставио Калабрија у 71. минуту.

Након 19 одиграних мечева у Серији А, Милан је на другом месту са 38 бодова, те заостаје за првопласираним Наполијем девет бодова, док је Леће на 12. месту са 20 бодова.