Интер у Монци у надокнади просуо бодове

Фудбалери Монце и Интера одиграли су нерешено 2:2 у мечу 17. кола Серије А
Интер у Монци у надокнади просуо бодовеGetty © Emilio Andreoli

Битне бодове у борби за врх табеле просуо је Интер у Монци.

Имали су "неро-азури" предност од 2:1 до 93. минута, али је домаћин успео да дође до гола и изједначења.

Тим Симонеа Изнагија одлично је ушао у меч, пошто је већ у 10. минуту стигао до вођства.

Дармијан је погодио на асистенцију Бастонија и донео гостима предност.

Ипак, експресни одговор имао је домаћин, који ме само минут касније изједначио преко Чурије.

Интер је наставио да интензивније напада и то им се исплатило у 22. минуту.

Гости из Милана су преко Лаутара у 22. минуту вратили предност.

Дуго је на снази стајао резултат 2:1 за госте и деловало је да ће уписати нову победу, али је Монца успела да изједначи.

Играо се трећи минут надокнаде, када је Думфриз постигао аутогол, након што је изблокирао шут Калдироле.

Милански клуб се налази на четвртом месту на табели са 34 бода, док је Монца 14. са 18.

Интер ће у наредном колу на свом терену играти са Вероном, док ће Монца гостовати Кремонезеу.

У осталим мечевима одиграним у суботу, Фјорентина је савладала Сасуоло са 2:1, док је Јувентус са 1:0 био бољи од Удинезеа.