Лацио уништио Милан - Сергеј голом начео шампиона

Римљани су у дербију кола Серије А уписали убедљив тријумф против "росонера"
Лацио уништио Милан - Сергеј голом начео шампионаGetty © Marco Rosi - SS Lazio / Stringer

Фудбалери Лација победили су екипу Милана резултатом 4:0 (2:0) у оквиру 19. кола Серије А и тако убедљивим тријумфом удаљили "росонере" од борбе за титулу.

Стрелци за екипу Лација били су Сергеј Милинковић-Савић у 4. минуту, Матија Закањи у 38. минуту, Луис Алберто у 67. минуту и Фелипе Андерсон у 75. минуту.

Посебно се током меча истакао репрезентативац Србије који је у раној фази утакмице постигао погодак који је донео Лацију предност. Од тог тренутка, Римљани су доминирали и готово да се питање победника није доводило у питање.

Небескоплави из Рима су тренутно на трећем месту на табели лиге са 37 освојених бодова, док је Милан други са 38 бодова.

У наредном колу екипа Лација игра код куће са Фјорентином, а екипа Милана дочекује Сасуоло на стадиону "Сан Сиро".