Србија након драме срушила Турску, "орлови" корак ближе Светском првенству

Кошаркашка репрезентација Србије савладала је у дворани "Александар Николић" селекцију Турске са 77:76, у оквиру десетог кола квалификација за Светско првенство.

"Орлови" долазе до изузетно битне победе у борби за пласман на Светско првенство.

Други пут у квалификацијама, Србија је била боља од Турске.

Овога пута, изабраници Светислава Пешића до победе су дошли у Београду, у до последњег места попуњеној дворани "Александар Николић", резултатом 77:76.

Читавим сусретом, гледала се резултатска клацкалица, пошто ниједна екипа, није успевала да се одвоји и стекне осетнију предност.

Србија је средином треће деонице имала осам поена предности и деловало је да "орлови" могу да дођу до двоцифрене предности, али се Турска константно враћала.

Ушло се у веома неизвесну завршницу, где је више концентрације, умећа и помало среће, имала Србија.

Битне поене постизали су редом Ристић, потом Гудурић, али и Добрић, који су успели да одбију налете Турске, конкретно Скотија Вилбекина, који је имао пут од хероја до трагичара меча, пошто је у последњих 30-ак секунди, промашио битна слободна бацања, као и шут за победу у последњим тренуцима.

Најефикаснији у победничком тиму били су Гудурић са 18, Ристић са 16 и Добрић са 11 поена.

Код Турске, истакли су се Вилбекин са 22 и Битим са 18 поена.

Након осам одиграних мечева, Србија има скор од пет победа и три пораза и налази се на другом месту табеле Групе И.

Турска остаје на три победе и пет пораза, те је трећа на табели.

• 14. нов 2022 • 21:57

21:57

Крај меча: Србија - Турска 77:76!

Након драматичне и неизвесне завршнице, Србија стиже до веома битне победе над Турском.

Гудурић је погодио два слободна бацања у последњем минуту за вођство Србије 77:76, да би се потом изабраници Светислава Пешића одбранили до краја меча.

Вилбекин је промашио два слободна бацања, а потом и напад за победу, када су га одлично одбранили кошаркаши Србије, конкретно Раданов и Лучић.

Најефикаснији у победи наше селекције били су Гудурић са 18, Ристић са 16 и Добрић са 11 поена.

• 21:47

38' - Турска преокреће

Иако су губили са три поена пре само минут, Турци стижу до преокрета, захваљујући тројком Вилбекина. Резултат је 75:76, до краја меча остало је 1:47.

• 21:43

37' - Битна тројка Добрића

Напокон је Добрић одиграо добру секвенцу, пошто је прво одбранио Вилбекина на једној страни, да би на другој погодио тројку којом Србија стиже до предности од три поена - 73:70.

• 21:38

35' - Рафална паљба Ристића и Вилбекина

Прави револверашки обрачун у шуту за три поена приказали су Душан Ристић на једној, а Скоти Вилбекин на другој страни.

Турска је захваљујући тим поенима, али и са линије слободних бацања, стигла до прености - 70:66.

• 21:27

Крај треће четвртине: Србија - Турска 54:54

Поново је Турска спречила Србију да стекне осетију разлику и поново је Србија дозволила противнику да боље одигра завршницу четвртине.

• 21:19

25' - Резултатска клацкалица

Игра се у налетима у трећој деоници и гледа се резултатска клацкалица.

На половини четвртине, Србија води са два поена - 43:41.

• 20:49

Полувреме: Србија - Турска 37:34

Након 20 минута кошарке, предност Србије износи три поена.

Нажалост по "орлове", Турска није дозволила да се Србија одлепи на двоцифрену разлику, пошто је у самој завршници успела да смањи дефицит са осам, на три поена.

Најефикаснији у редовима Србије су Гудурић са осам, Јовић са шест и Јарамаз, Добрић и Ристић са по пет поена.

Код Турске, истичу се Сипахи са осам и Вилбекин са шест поена.

• 20:44

18' - Одбраном до +8

Настављају се врло добре одбране Србије, које узрокују лаке поене на другој страни.

Након неколико закуцавања и лаких поена у транзицији, Србија стиже до за сада максималних осам поена предности - 37:29.

• 20:33

15' - Србија не користи отворене шутеве

"Орлови" воде са 30:26 на 5 минута до краја првог полувремена.

Предност Србије била би и већа да су изабраници Светислава Пешића погодили потпуно отворене шутеве са дистанце.

Ипак, добра, дисциплинована и енергична одбрана је нешто што може радовати публику и селектора.

• 20:20

Крај прве четвртине: Србија - Турска 24:21

Одлична игра изабраника Светислава Пешића у финишу прве четвртине, донела је Србији преокрет и вођство.

Енергија "орлова" на обе стране паркета, донела је лакше поене и повољнији резултат након 10 минута кошарке.

Највећа предност Србије износила је пет поена, док је Турска на моменте водила са шест разлике.