Прекид, преокрети и меч од два и по сата – Звезди први "вечити дерби" у сезони!

Кошаркаши Црвене звезде успешнији од Партизана у првом овосезонском "вечитом дербију" који је трајао више од два и по сата
Прекид, преокрети и меч од два и по сата – Звезди први "вечити дерби" у сезони!© ABA liga/Dragana Stjepanović

Црвено-бели су савладали највећег ривала резултатом 90:74 у осмом колу АБА лиге и прекинули низ непобедивости Партизана.

Сада обе екипе имају по један неуспех у регионалном такмичењу, а колико год да је дуел био неизвестан, на крају су црно-бели доживели убедљив пораз.

Дуел је почео изједначеном игром и нередима са трибина, пошто су навијачи Звезде убацивали предмете на терен.

Капитен Бранко Лазић их је преко разгласа замолио да то не чине, али су они наставили, па су судије прекинуле сусрет 37 секунди пре краја прве деонице.

Арбитри су отишли у свлачионицу и дуел је настављен након више од пола сата, тек када је део трибине са највернијим "делијама" испражњен.

Екипа Жељка Обрадовића је диктирала ритам по повратку на паркет, у неколико наврата имала пет или шест поена предности, али црвено-бели нису дозволили ривалу да се одлепи.

Серијом у финишу тог дела су преокренули и на одмор отишли минималном предношћу – 49:48.

Како су завршили другу, тако су почели и трећу деоницу – великом серијом поена. Лука Вилдоза је предводио свој тим, помогли су му Џон Холанд и Бентил, па је први пут у дуелу Звезда стигла до двоцифреног вишка.

Гост је успео да преполови заостатак, али у последњој четвртини је постигао само девет поена и на крају је Звезда убедљиво тријумфовала.

Најефикаснији у победничком саставу био је споменути Вилдоза са 19 поена и пет скокова, док је два поена мање, уз пет асистенција имао Немања Недовић.

На другој страни, најбољи је био Папапетру са 15 поена и пет ухваћених лопти, а пратио га је Егзум са 14 поена.

Партизан има седам победа и један пораз, док је Звезда на учинку 6-1.

• 28. нов 2022 • 22:34

22:34

40' Крај утакмице! Звезда је победила Партизан 90:72!

Велика победа Звезда у првом дербију ове сезоне.

• 22:26

36' Пантер завршио утакмицу

Капитен Партизана зарадио пету личну грешку и завршио утакмицу пре времена.

• 22:15

33' Звезда опет отишла на +10

Изузетно добро домаћин контролише ритам утакмице и поново одлази на +10. Партизан за сада нема решење.

• 22:11

31' Оштар фаул Ледеја над Митровићем на старту последње четвртине

Кренуо је Митровић у контру на почетку одлучујуће четвртине и уследио је оштар фаула Зека Ледеја. Оборио је крилног центра Звезде на земљу и направио неспортску. Црвено-бели то искористили и повели 71:65.

• 22:07

Крај треће четвртине: Црвена звезда – Партизан 70:65

Још 10 минута до краја, Звезда има пет поена предности.

• 21:57

27' Сада се црно-бели резултатски вратили

Наставио је Папапетру са сјајном ролом и потпуно вратио свој тим у игру. Резултат је 63:62.

• 21:53

26' Партизан преполовио заостатак

Успели су играчи Жељка Обрадовића да смање заостатак упркос тројки Бентила, па после поготка Папапетруа губе 63:57.

• 21:46

23' Двоцифрена предност црвено-белих

Први пут у овом сусрету једна екипа има двоцифрени вишак. Звезда је почетком треће четвртине отишла на 58:48.

• 21:43

22' Сада Звезда одлази на +6

Звезда много боље отвара трећу четвртину и после тројке Холанда, има шест поена вишка (54:48).

• 21:40

21' Почела трећа четвртина

Звезда и даље без повређеног Николе Ивановића који се неће враћати на терен.