Бајерн прејак и са играчем мање за повратак на лидерско место

Фудбалери Бајерна из Минхена савладали су на гостовању екипу Волфсбурга са 4:2 у мечу 19. кола Бундеслиге
Бајерн прејак и са играчем мање за повратак на лидерско местоGetty © Maja Hitij

Баварци су победом над Волфсбургом прекинули низ од три меча без победе у домаћем првенству.

Тим Јулијана Нагелсмана изашао је веома мотивисано у меч и у првих 20 минута меча решио питање победника.

Играо се девети минут када је на асистенцију Дејвиса, погодио Коман за предност гостију.

Само пет минута касније, исти играч повисио је на 2:0, овога пута на асистенцију Кансела.

Већ у 19. минуту Бајерн је водио са 3:0, након гола Кимиха.

У финишу првог и почетком другог полувремена, Волфсбург је имао наду да може да преокрене меч.

У 44. минуту домаћин је стигао до гола, када је Камински смањио на 3:1.

Нервозни Кимих је почетком другог дела игре зарадио други жути картон, због чега је оставио свој тим са десеторицом на терену.

То није превише омело фаворизовану екипу, која је наставила да доминира и напада.

Мусијала је повисио на 4:1 у 73. минуту и тако разрешио све дилеме око тога ко односи три бода.

У 81. минуту постављен је коначан резултат, када је за Волфсбург гол постигао Сванберг.

Бајерн се победом вратио на лидерско место на табели Бундеслиге, са бодом више од Унион Берлина.

Док је Волфсбург остао седми са пет бодова заостатка за местима које воде у Европу.