Денвер без Јокића декласиран од Минесоте

Кошаркаши Денвер нагетса доживели су убедљив пораз од екипе Минесоте резултатом 128:98. Српски кошаркаш Никола Јокић због повреде није се нашао у саставу екипе из Колорада
Денвер без Јокића декласиран од МинесотеGetty © Justin Tafoya

Искористила је Минесота кадровске проблеме Денвера и дошла до више него убедљиве победе.

Нагетси су наступали без Николе Јокића, али и Џамала Марија, Ерона Гордона и Кентејвијуса Колдвела Поупа.

Без готово комплетне стартне петорке, Денвер није имао шта да тражи у овом мечу, што је Минесота потврдила већ од прве четвртине.

Домаћи су имали двоцифрену предност након 12 минута, док су на полувреме однели залиху од 20 поена предности.

Није могао гост из Колорада да уђе у серију добрих потеза и периода, па су Тимбервулвси до краја меча без проблема повећавали разлику и на крају убедљиво славили.

Ентони Едвардс предводио је стрелце победничке екипе са 20 поена, два мање постигао је Дианђело Расел, док је Руди Гобер меч завршио са 16 погодака.

У екипи Денвера најефикаснији су били Мајкл Портер јуниор са 22 и Кристијан Браун са 19 поена.