Звезда покорила и Ивањицу - Пешић и Митровић за "плус 14" испред Партизана

Тим Милоша Милојевића без икаквих проблема је стигао до нова бода у домаћем шампионату
Звезда покорила и Ивањицу - Пешић и Митровић за "плус 14" испред Партизана© Bane T. Stojanovic/ATAImages

Фудбалери Црвене звезде уписали су и 20. победу у Суперлиги Србије ове сезоне пошто су у мечу 23. кола домаћег шампионата савладали Јавор у Ивањици 2:0.

Црвено-бели су славили головима Александра Пешића у 38. и Стефана Митровића у 56. минуту.

Звезда је током читавог меча у Ивањици доминирала и од првог минута је било јасно да ће тим Милоша Милојевића имати иницијативу. Ниједног тренутка коначан резултат није био довођен у питање.

Пешић је имао много среће да постигне гол за вођство Звезде пошто га је практично напуцао његов саиграч Александар Катаи, док је талентовани Митровић у наставку меча ставио тачку на питање победника.

Звезда сада има 63 бода, 14 више од другопласираног Партизана, додуше уз одигран меч више. Јавор остаје на 10. месту са 23 бода, три мање од осме позиције, последње која води у плеј-оф Суперлиге.

ТСЦ и Спартак су одиграли нерешено - 2:2.

Стојковић и Јовановић су обезбедили домаћину предност у првом делу игре, али је Бијеловић са два гола (један са беле тачке) донео бод гостима из Суботице.

Нови Пазар је на свом терену победио Младост ГАТ са 1:0, а гол одлуке постигао је Мајдевац у 67. минуту.