Фудбалери Вест Хема убедљиво су победили Нотингем Форест - 4:0 у утакмици 25. кола Премијер лиге
Вест Хем згромио "шумаре", победе Арсенала и Ситија, мучење Ливерпула се настављаGetty © Steve Bardens

Гости су се добро држали читавих 70 минута у Лондону, али су онда "чекићари" за свега 15 минута постигли четири гола.

Дани Ингс је уписао први старт у дресу Вест Хема и одмах постигао два гола - први у 70. минуту, који је потвђен у ВАР соби.

Два минута касније, Ингс је уз много среће дошао и до другог гола.

Игра гостију се потпуно распала, па се Деклан Рајс уписао у стрелце у 78. минуту, а онда и Антонио у 85, само минут након што је ушао на терен.

Арсенал чува предност на челу табеле, пошто је са 1:0 у гостима савладао екипу Лестера.

Иако је на полувремену стајало 0:0 на семафору, далеко од тога да није било узбуђења у првом делу игре.

Арсенал је у 26. минуту пронашао пут до мреже домаћина, али је ВАР поништио гол Тросара, због фаула.

Само неколико секунди касније, Ихеначо на другој страни терена тресе мрежу, али из недозвољене позиције.

На старту другог дела игре, Арсенал долази до предности - Мартинели је стрелац у првом минуту наставка.

Букајо Сака је у 55. минуту постигао гол, али је и овај поништен због офсајда.

Арсенал је успео до краја меча да сачува предност и дође до велика три бода у шампионској трци.

Астон Вила је у гостима победила Евертон са 2:0, док је Лидс био бољи од Саутемптона - 1:0.

Манчестер сити наставља потеру за Арсеналом, пошто је са 4:1 у гостима победио Борнмут.

Већ после 45 минута игре је све било решено, пошто су "грађани" имали три гола предности.

Алварез, Холанд и Фоден су постигли по гол за Сити, а четврти је аутогол Мефама.

Домаћин је успео до краја да ублажи пораз, пошто је Џеферсон Лерма затресао мрежу у 83. минуту.

У последњем мечу дана, фудбалери Ливерпула су још једном разочарали ове сезоне, пошто су одиграли без голова у гостима са Кристал Паласом.

Диого Жота је погодио стативу, Мохамед Салах пречку, али Ливерпул је одиграо још једну лошу партију у 2023. години.