Арсеналова убедљива освета Евертону, Ливерпул у финишу преломио Вулвсе

Фудбалери Арсенала савладали су на "Емирејтсу" екипу Евертона са 4:0 у мечу одложеног седмог кола Премијер лиге
Арсеналова убедљива освета Евертону, Ливерпул у финишу преломио ВулвсеGetty © Julian Finney

"Тобџије" су оправдале статус фаворита против Евертона и на убедљив начин потврдили прво место на табели Премијер лиге.

Тим Микела Артете на адекватан начин се реванширао "карамелама" за пораз од пре месец дана у домаћем првенству.

Дуго је трајао отпор гостију, али је у самом финишу првог дела утакмице, Арсенал успео да постигне два гола и тако практично реши питање победника.

Играо се 40. минут када је Зинченко проиграо Саку, а овај десном, номинално слабијом ногом, закуцао лопту под пречку гола ривала.

Пет минута касније, велики кикс Геја на својој половини, резултовао је голом који је постигао Мартинели.

Арсенал је у других 45 минута меча одрађивао и приводио посао крају, те успут постигао још два гола.

У 71. минуту је Одегар погодио за 3:0, а девет минута касније, Мартинели постиже други гол на мечу и поставља коначних 4:0.

У истом термину играо се и меч Ливерпула и Вулверхемптона.

"Црвени" су на "Енфилду" уписали победу од 2:0, која их враћа у трку за место на табели које води у Лигу шампиона.

Вулвси су се држали на тешком гостовању све до 73. минута, када је Ван Дајк затресао мрежу гостујућег тима.

Само четири минута касније, Салах је постигао погодак који је потврдио победу тима Јиргена Клопа.