Ивановић: Звезда престала да игра кошарку, ако се овако будемо борили...

Тренер црвено-белих није могао да сакрије разочарање због пораза свог тима након огромне предности
Ивановић: Звезда престала да игра кошарку, ако се овако будемо борили...© Bane T. Stojanovic/ATAImages

Кошаркаши Црвене звезде забележили су изузетно болан пораз у Атини, пошто су на шокантан начин испустили тријумф против Панатинаикоса. Грчки тим је славио 75:66 у 28. колу Евролиге, иако је његов тим имао 16 поена предности.

Тренер црвено-белих Душко Ивановић истакао је да су сада шансе његовог тима за пласман у Топ 8 фазу у домену теорије.

"Просто, престали смо да играмо кошарку на пет минута до трећег четвртине. Престали смо да играмо одбрану, изгубили смо самопуздање у нападу. ПАО је играо доста агресивније", рекао је Ивановић.

Он је истакао да га неиграње Бејкона није изненадило, а објаснио је и због чега је Немања Недовић играо тако мало.

"Није могао, имао је проблем, повреду", рекао је тренер Звезде, који се потом осврнуо на то има ли његова екипа шансе за пласман у плеј-оф.

"Док има математичких шанси, борићемо се, али ако се боримо као задњих 15 минута... Тешко", рекао је Душко Ивановић.