Феноменални Партизан освојио Истанбул - црно-бели срушили шампиона Европе

Кошаркаши Партизана савладали су у Турској екипу Ефеса са 97:84 у утакмици 29. кола Евролиге

Кошаркаши Партизана остварили су велику победу, можда и највећу у овој сезони Евролиге - савладали су у гостима Ефес са 97:84.

Невероватан меч су одиграли црно-бели против шампиона Европе, поготово када се узме у обзир почетак меча и предност домаћина од чак 17 поена.

Како је време одмицало у Истанбулу, Партизан је играо све боље и убедљивије, додавао је гас и на крају прегазио шампиона Европе.

Тек у другој четвртини црно-бели су успели да направе серију 11:0 и приближе се противнику.

До краја првог полувремена истакао се Ледеј у нападу, док је цео тим играо агресивније у одбрани и тако правио проблеме екипие Ефеса у нападу.

У трећој деоници виђена је одлична игра у нападу и једне и друге екипе.

Клајбурн је водио своју екипу са продорима и шутем за три поена.

Са друге стране Пантер је био врло расположен и успео је тројкама заједно са Нанелијем очува резултатски прикључак.

У последњих десет минута домаћа екипа није могла да погоди скоро нити један шут са дистанце, док су Пантер и Нанели наставили да погађају за Партизан.

Након серије 16-0, црно-бели су решили питање победника.

Кевин Пантер је постигао 19 поена, Лесор 17 (уз седам скокова), Ледеј и Нанели су додали по 16, док је Аврамовић убацио 14.

У екипи Ефеса, Клајбурн је био најефикаснији са 22 поена, Брајант је додао 16, а Васа Мицић 15.

Црно-бели су тренутно шести на табели Евролиге са 16 победа и 13 ораза, док је Ефес на десетом месту са 14 победа и 15 пораза.

Партизан наредна три меча игра на свом терену, против Барселоне, Олимпијакоса и Реала.

• 16. мар 2023 • 20:23

20:23

Крај меча - 84:97

Велика победа Партизана у Турској.

• 20:11

36' Нова тројка Пантера - 72:86

Партизан има 13 поена предности!

• 20:03

33' Серија Партизана - 72:77

Феноменална серија Партизана - Прво је Пантер погодио за три преко руке, затим блокада Смаилагића, а онда тројка Нанелија.

Атаман је затражио тајм-аут.

• 20:01

32' Закуцавање Лесора - 70:69

Прикуцао је Лесор и унео нову енергију међу црно-беле.

• 19:53

Крај треће четвртине - 64:63

Велика борба Ефеса и Партизана, домаћин има поен предности.

• 19:43

25' Тројка Аврамовића - 52:52

Алекса Аврамовић погађа тројку, изједначено је.

• 19:38

Настављен је меч

Партизан има поен заостатка.

• 19:17

Полувреме - 39:37

Партизан има одличан резултат на полувремену, с обзиром на то како је меч почео и како је Ефес заиграо на старту.

Ледеј игра сјајно, постигао је 14 поена, Аврамовић је додао шест, Нанели и Лесор по поен мање.

У екипи Ефеса, Васа Мицић је убацио девет поена, Брајант је додао осам.

• 19:10

16' Води Партизан - 30:31

Сјајан Партизан у другој четвртини, домаћи су се унервозили.

• 19:01

13' Серија црно-белих - 32:17

Одличан Партизан у другој четвртини, серија 6:0.