Влаховић оверио пласман у четвртфинале ЛЕ, Aрсенал испао после пенала

Фудбалери Јувентуса пласирали су се у четвртфинале Лиге Европе, пошто су у реванш мечу осмине финала савладали у гостима Фрајбург са 2:0
Влаховић оверио пласман у четвртфинале ЛЕ, Aрсенал испао после пеналаGetty © Kaspar-Bartke

Јувентус је у првом мечу победио са 1:0, а посао у Немачкој је био олакшан од 44. минута, када је други жути картон добио Гулде.

Душан Влаховић је постигао гол минут касније са беле тачке, а у 28. минуту му је поништен гол због офсајда.

Коначан резултат поставио је Федерико Кјеза у петом минуту судијске надокнаде.

У четвртфинале иде и Манчестер јунајтед, који је са 1:0 у гостима савладао Бетис, након убедљивих 4:1 у првом мечу.

Једини гол у Шпанији дело је Маркуса Рашфорда у 56. минуту утакмице.

Фенербахче је на свом терену победио Севиљу са 1:0, голом Валенсије из пенала у 41. минуту.

Севиља је ипак успела до краја меча да одбрани 2:0 са свог терена, па ће Марко Дмитровић и Немања Гудељ играти у четвртфиналу.

Фејенорд је ове вечери одиграо најбољу утакмицу, пошто је са 7:1 победио Шахтјор.

Хименез је у деветом минуту начео госте, а до одласка на одмор је два пута погодио Кокчу.

У наставку је два гола постигао Идриси, затим се у стрелце уписао Јахабаш, а потом и Данило.

Утешни гол за госте постигао је Келси у 87. минуту.

У четвртфинале ће и белгијски Ројал Унион који је победио Унион из Берлина са 3:0.

Леверкузен је у гостима са 2:0 победио Ференцварош, па је прошао даље укупним резултатом 4:0.

Сосиједад и Рома су одиграли без голова 0:0, али је "вучица" у првом сусрету славила са 2:0.

Најузбудљивије је било у Лондону, где су се састали Арсенал и Спортинг.

У првом мечу је било 2:2, а Арсенал је брзо дошао до предности у реваншу.

Џака је постигао гол у 19. минуту, али је Спортинг изједначио преко Гонцалвеша у 62. минуту.

Меч је отишао у продужетке, а затим су пенали одлучили ко ће у четвртфинале.

У четвртој серији Мартинели није затресао мрежу, па је Сантош потврдио велику победу гостију.