Португалија декласирала Луксембург, нови голови за Роналда

Репрезентација Португалије убедљиво је победила у гостима Луксембург (6:0) у квалификацијама за Европско првенство
Португалија декласирала Луксембург, нови голови за РоналдаGetty © Octavio Passos

Португалија је озбиљно ушла у дуел и већ после пола сата игре имала велику предност.

Кристијано Роналдо је начео домаћина у деветом минуту.

Жоао Феликс је погодио у 15. минуту, Бернардо Силва три минута касније, а Роналдо нови гол постиже у 31.

Роналдо је пре неколико дана поставио рекорд по броју одиграних мечева у дресу репрезентације, а вечерас је увећао рекорд који већ држи - по броју голова.

Роналдо је ове вечери дошао до 122. гола у дресу са националним грбом.

До краја меча су погађали Отавио и Леао, а нападач Милана је промашио и пенал.

Исланд је остварио најубедљивију победу дана, пошто је са 7:0 савладао Лихтенштајн у гостима.

Словачка је са 2:0 савладала БиХ, а истим резултатом је Италија била боља од Малте у гостима.

Финска је у гостима победила Северну Ирску са 1:0, а Словенија са 2:0 на свом терену селекцију Сан Марина.

Енглеска је са 2:0 победила Украјину, а голове су постигли Хари Кејн и Букајо Сака.