Омладинци Србије испустили пласман на Европско првенство

Омладинска фудбалска репрезентација Србије (играчи до 19 година) није успела да се пласира на Европско првенство, пошто је у Рачни одиграла нерешено 2:2 са селекцијом Пољске у мечу трећег, последњег кола Шесте групе квалификација за континентални шампионат

Србија је меч завршила са фудбалером мање, пошто је у 44. минуту искључен Михајло Петковић.

Србија је водила 2:0 головима Петковића са пенала у 32. и Огњена Мимовића у 60. минуту и била је на корак од пласмана на ЕП.

Међутим, Пољска је успела да дође до изједначења аутоголом Жана-Карла Симића у 78. и Виктора Матијевича у 87. минуту.

У другом мечу последњег, трећег кола Шесте групе квалификација за ЕП Израел и Летонија су одиграли без победника, 1:1.

Србија је у првом колу победила Летонију 1:0, а потом је поражена од Израела 3:1.

Прво место на табели освојила је Пољска са пет бодова, колико има и другопласирани Израел. Међутим, Пољска је изборила пласман на ЕП због боље гол разлике.

Србија је квалификације завршила на трећем месту на табели са четири бода, док је Летонија последња са само једним.
ЕП ће бити одржано на Малти од трећег до 16. јула.