Звезда срушила АСВЕЛ у Лиону, али остала без Топ 8

Кошаркаши Црвене звезде савладали су у Лиону екипе АСВЕЛ-а са 76: 60 у мечу 32. кола Евролиге. Упркос победи, српски клуб остао је без теоретских шанси за пласман у Топ 8 фазу елитног европског такмичења
Звезда срушила АСВЕЛ у Лиону, али остала без Топ 8© KK Crvena zvezda

Пирову победу остварили су изабраници Душка Ивановића у Лиону над АСВЕЛ-ом.

Трећи узастопни меч, Црвена звезда у Евролиги игра више него солидно и долази до трећег узастопног тријумфа.

Ипак, шансе за пласман у Топ 8 фазу такмичења, које су пре меча биле теоретске, сада су и званично непостојеће.

Победом Басконије над Фенербахчеом, Црвена звезда је званично испала из трке за плеј-оф фазу.

Међутим, српски тим има шта поучно да извуче из меча са АСВЕЛ-ом у Лиону.

Упркос нешто слабијем старту, као и периоду у другој четвртини када су губили са 10 поена, кошаркаши Црвене звезде показали су карактер, заиграли за класу боље и на крају дошли до потпуно заслужене 15. победе у сезони у Евролиги.

У финишу друге деонице, српски тим смањио је разлику са десет, на пет поена, са колико се отишло на полувреме.

Других 20 минута кошарке, Звезда је пре свега одиграла дефанзивно на веома високом нивоу, што говори податак о само 18 примљених поена у трећој и четвртој четвртини заједно (11 у трећој, само седам у последњој).

Како је време пролазило, тако су црвено-бели преузимали контролу меча, дошли до нападачког ритма и поена са дистанце, те преломили отпор ривала и на крају дошли до убедљивог тријумфа.

Најефикаснији у победничком тиму били су Добрић са 18 и Кампацо са 11 поена, али и Вилдоза и Бентил са по 10 погодака.

У редовима АСВЕЛ-а истакли су се Де Коло са 14, те Кауди и Бост са по 11 поена.

• 31. мар 2023 • 22:53

22:53

Крај меча, убедљива победа Звезде, која ипак остаје без Топ 8

Црвено-бели рутински су привели меч крају и славили са чак 16 поена разлике - 76:60.

Ипак, победом Басконије над Фенербахчеом, Црвена звезда је званично испала из трке за Топ 8 фазу Евролиге.

• 22:36

32' - Звезда преузима контролу меча, иде на +12

Погађају кошаркашки српске екипе са свих страна, што им доноси максималних 12 поена предности - 62:50.

• 22:27

Крај треће четвртине: АСВЕЛ - Црвена звезда 53:56

Одлична трећа четртина Црвене звезде, која је била боља у том периоду са 19:11 и тако успела да направи преокрет.

Разиграо се Факундо Кампацо, што је покренуло и остатак црвено-белих, који су надокнадили десет поена разлике и поново стигли до вођства.

• 22:16

24' - Нови преокрет и вођство Звезде

Одлична енергија српског тима на старту треће деонице, доноси серију 9:2 и предност од два поена - 44:46.

• 22:10

21' - Настављен је меч

Почела је трећа четвртина...

• 21:52

Полувреме: АСВЕЛ - Црвена звезда 42:37

Асвел другу четвртину добија са 23:20 и тако на полувреме одлази са пет поена предности.

Успела је Црвена звезда да у финишу деонице смањи разлику са 10, на пет поена и остане резултатски у игри.

Де Коло са 14 и Кауди са седам поена, истичу се поентерски у редовима домаћих.

Код Звезде најефикаснији су Вилдоза са 10 и Бентил са осам поена.

• 21:46

19' - Звезда у лошем ритму, десет разлике за АСВЕЛ

Деконцентрисано српски тим делује на обе стране паркета, те тако олако допушта АСВЕЛ-у серију 11:2, којом француски тим стиче највећих десет поена предности - 42:32.

• 21:38

15' - Нерешено у Лиону, резултатска "клацкалица" на снази

Смењују се екипе у воћству у другој четвртини, пошто ни АСВЕЛ, ни Звезда, не успевају да повежу неколико добрих поседа и потеза на обе стране паркета. Резултат на половини друге деонице је 30:30.

• 21:22

Крај прве четвртине: АСВЕЛ - Звезда 19:17

Након првих 10 минута кошарке, француски тим води са два поена.

АСВЕЛ је у финишу прве деонице успео да дође до вођства, које уноси у другу четвртину.

Де Коло са девет поена предводи стрелце домаћих, док је Бентил са осам најефикаснији у редовима Црвене звезде.

• 21:07

4' - Звезда се пробудила

Звезда је меч започела са три изгубљене лопте и два примљена коша, али је потом успела да дође до одређеног ритма.

Тројке Бентила и поени Вилдозе, доносе предност српском тиму - 10:9.