Ни Богдан није помогао против Бруклина, Покушевски покушава да се врати

Бруклин је у другом полувремену додао гас и прегазио немоћну Атланту
Ни Богдан није помогао против Бруклина, Покушевски покушава да се врати© Tanjug/AP Photo/Mary Altaffer

Кошаркаши Бруклина савладали су Хоксе резултатом 124:107 у једном од дербија Источне конференције.

"Мрежице" су надокнадиле минус у првом полувремену, а онда у другом додале гас и дошли до лаганог тријумфа.

Бруклин је посебно импресиван био у трећој деоници коју је добио резултатом 42:24 и од тада није било повратка за госте, којима није помогао ни Богдан Богдановић.

Српски репрезентативац је на терену провео скоро 24 минута и за то време постигао 12 поена (4/7 из игре, 2/5 тројке), уз три скока и пет асистенција.

Најефикаснији у редовима "јастребова" био је Мареј са 21 поеном, док је Беј додао 16.

Атланта није имала решења за маестралног Мајлса Бриџиса, који је дуел завршио са 42 поена, пратио га је Фини-Смит са 19, три више од Џонсона.

Бруклин је задржао шесто место на табели Истока са 42 победе и 35 пораза, док је Атланта три места ниже.

Хокси су и даље у минусу (скор 38-39) и предстоји им грчевита борба до краја за место у плеј-ину.

Алексеј Покушевски наставио је повратак после дуге паузе због повреде, у поразу Оклахоме у Индијанаполису – 121:117.

Покушевски је играо десет минута, постигао два поена и имао по једну ухваћену лопту и успешно додавање.

У осталим утакмицама победе су остварили Чикаго булси, Филаделфија севентисиксерси, Орландо меџик, Бостон селтикси, Њујорк никси, Хјустон рокетси, Мемфис гризлиси, Лос Анђелес лејкерси, Голден Стејт вориорси и Сакраменто кингси.