Четврти тријумф у низу: Звезда победила Олимпијакос

Kошаркаши Црвене звезде у дворани “Александар Николић” победили су Олимпијакос резултатом 85:77 у оквиру 33. кола Евролиге. Био је то четврти тријумф заредом за екипу Душка Ивановића у елитном такмичењу, у којем је српрски првак изгубио шансу да се пласира у плеј-оф.
Четврти тријумф у низу: Звезда победила Олимпијакос© КК Crvena zvezda

Најефикаснији у редовима домаће елипе били су Факундо Kампцо са 18 поена и осам асистенција, док је Џон Халанд додао 17 поена.

У грчком тиму се истакао Александар Везенков са 16 поена и осам скокова.

Олимпијакос је боље отворио меч и са дистанце је кажњавао успавану екипу Црвене звезде. Везенков и Слукас су били расположени у нападу, док су Блек и Фол правили проблеме центрима Црвене звезде под кошем.

Београдски "црвено-бели" су тек крајем четвртине преко Петрушева и Вилдозе успели да се резултатски приближе противнику.

У другој четвртини Црвена звезда је боље контролисала скок и успела да у нападу искористи брзину Kампаца који је пробијао одбрану гостију.

Добрић и Петрушев су уписали врло битне поене кроз транзицију, па је тако резултат на полувремену износио 47:45 у корист гостујућег тима.

У трећој деоници Олимпијакосу је стао шут за три поена, редом су промашивали Везенков и Папаниколау. Са друге стране Kампацо је делио асистецније и постизао поене углавном преко соло продора.

До краја треће деонице домаћа екипа је успела да одржи предност од минимум пет поена.

Током последње четвртине истакао се Халанад који је преко транзиције долази до својих поена и тако одржавао предност своје екипе.

Олимпијакос је покушао да успори игру због Kампаца и Вилдозе, али београдски "црвено-бели" су наметнули свој ритам и на крају дошли до тријумфа.

Црвена звезда је тренутно на 11. позицији са 16 победа и 17 пораза, док је Олимпијакос и даље први на табели са 23 победе и 10 пораза.

У наредном колу Евролиге београдски "црвено-бели" дочекују Фенербахче, док Олимпијакос игра код куће са екипом Басконије.

• 6. апр 2023 • 20:52

20:52

Крај

Црвена звезда победила је Олимпијакос резултатом 87:79.

• 20:51

Петрушев поново!

После још једног закуцавања Петрушева Звезда води 85:78 .

• 20:41

Холанд блиста

Холанд погађа свој 17. поена на мечу и доноси Звезди предност од 80:71.

• 20:33

Кампацо не стаје

Домаћини трећу деоницу завршавају вођством 65:59 захваљујући Кампацу.

• 20:15

Убрзан темпо

После одмора обе екипе су убрзале темпро и кренуле са интезивном игром. После тројке Kампаца Звезда води 54:47.

• 20:12

Полувреме

Олимпијакос води 47:45. Најефикаснији уз Звезди после пола утакмице су Лука Вилдоза и Факундо Kампацо са по 8 поена, а 7 је убацио Огњен Добрић. У Олимпијакосу по 11 поена имају и Везенков и Вокап.

• 19:48

Илић доноси предност домаћинима

После погађања Далибора Илића и Холанда Црвена звезда води 41:39.

• 19:38

Кампацо враћа Звезду у игру

Аргентинац је ушао у сјајaн ритам и враћа домаћине у игру. Резултат је 34:32.

• 19:34

Петрушев погађа за крај четвртине

Звезда смањује предност и сада има четири поена мање (30:26) од ривала.

• 19:19

Грчки тим не стаје

Олимпијакос наставља са својом офанзивом и после шута Вокапа први пут на мечу долази до двоцифрене предности 28:17.