Велики корак Војводине ка Лиги конференције - Нови Пазар пао у Новом Саду

Новосађани су стекли лепу предност у борби за пето место на табели домаћег шампионата

Фудбалери Војводине победили су Нови Пазар 2:0 (0:0), у мечу последњег 30. кола регуларног дела Суперлиге Србије.

Меч на стадиону "Карађорђе" решен је у другом полувремену.

Госте је у 47. минуту начео крилни нападач Никола Чумић, а само пет минута касније прецизан је био Урош Николић, коме је то био пети гол у последњих седам мечева.

Војводина после победе улази у плеј-оф са петог места и има четири бода више од Новог Пазара, директног конкурента у трци за пласман у квалификације за Лигу конференција.

Тиме је Војводина начинила велики корак ка евентуалном повратку на европску сцену, а одлука о томе ко ће представљати Србију у УЕФА такмичењима пашће у плеј-офу, тј. у последњих седам кола сезоне.