"Лудница" на Енфилду - седам голова у мечу сезоне

Невероватан меч одиграли су Ливерпул и Тотенхем на Енфилду - "црвени" победили у трилеру у којем је било седам голова (4:3), од чега два у судијској надокнади
"Лудница" на Енфилду - седам голова у мечу сезонеGetty © Michael Regan

Потпуно невероватан меч одиграли су Ливерпул и Тотенхем, а већи део овог дуела, можда и најбољег ове сезоне у Премијер лиги, поједини навијачи гостујућег тима нису одгледали.

Ливерпул је имао чак три гола предности после 15 минута игре.

Куртис Џонс је донео домаћину предност после три минута игре, а Луис Дијаз је повисио два минута касније.

Салах је у 15. минуту искористио пенал, после чега су поједини гостујући навијачи напустили стадион, плашећи се да ће гледати још једну катастрофу у режији својих љубимаца.

Како су се само преварили...

Хари Кејн је у 39. минуту успео да смањи на 3:1 и донесе наду гостима.

Тотенхем је са новом енергијом ушао у наставак меча, па је Тотенхем притискао и претио све јаче.

Офанзива се исплатила у 77. минуту, када је Сон затресао мрежу.

Ришарлисон је на терен ушао у 84. минуту, уместо Скипа, који је озбиљне батине претрпео током меча, а терен је напустио крваве глае.

Бразилац је први гол у Премијер лиги у дресу Тотенхема постигао у трећем минуту судијске надокнаде.

Сон је центрирао из слободњака, Ришарлисон се најбоље снашао, али и уз доста среће, сместио лопту у мрежу.

Бразилац је потом ставио прст на уста, мислећи да је утишао публику на Енфилду.

Ипак, попут оних навијача Тотенхема, ова одлука му се обила о главу.

Само минут касније, Диого Жота је умакао задњој линији "певаца" и прецизним ударцем "спаковао" лопту у малу мрежу.

Јирген Клоп је у слављу - пред четвртим судијом, повредио задњу ложу, али и добио жути картон.

Ливерпул је пети са 56 бодова, док је Тотенхем шести са 54.