Ливерпул из трећег пута срушио Нотингем, победа Лестера након преокрета

Фудбалери Ливерпула савладали су на "Енфилду" екипу Нотингем фореста са 3:2 у мечу 32. кола Премијер лиге
Ливерпул из трећег пута срушио Нотингем, победа Лестера након преокретаGetty © Clive Brunskill

Уз доста муке до три бода дошла је екипа коју са клупе предводи Јирген Клоп.

Два пута је Ливерпул водио, али је гост на "Енфилду" успевао у оба наврата да дође до изједначења.

У првом полувремену није виђен погодак, али је већ у другом минуту наставка, Жота донео "црвенима" вођство.

Брзо је успео Нотингем да изједначи, када је у 51. минуту Вилијамс, некадашњи фудбалер Ливерпула, постигао погодак за Форест.

Играо се 55. минут када је Жота поново погодио за домаћина и вратио предност Ливерпулу.

У 67. минуту, друго изједначење донео је Гибс Вајт.

Није дуго трајало славље након тог гола Нотингема, пошто је само два минута касније, Салах затресао мрежу и тако поставио коначних 3:2.

Ливерпул наставља своје пењање на табели Премијер лиге и борбу за места која воде у Европу.

Након нове победе, налазе се на седмом месту са 50 бодова, три мање од трећепласираног Њукасла.

Што се тиче Нотингема, они су претпоследњи на табели са 27 бодова, једним мање од изласка из зоне испадања.

У осталим суботњим мечевима у енглеском шампионату, Лестер је након преокрета савладао Вулвсе са 2:1, Кристал Палас и Евертон одиграли су нерешено са 0:0, као и Брентфорд и Астон Вила са 1:1.

Фулам је са 2:1 савладао екипу Лидса.