Арсенал дотукао Челси, сан о титули још увек "тиња"

Фудбалери Арсенала славили су у лондонском дербију над екипом Челсија са 3:1 у мечу 34. кола Премијер лиге
Арсенал дотукао Челси, сан о титули још увек "тиња"Getty © Shaun Botterill

Арсенал је напокон изашао из кризе у коју је упао, пошто у претходних четири меча није успео да упише победу.

Ко би други помогао "тобџијама" за излазак из кризе, осим екипе која је у још већој.

Челси је стигао до четвртог узастопног пораза у домаћем првенству, овога пута у лондонском дербију.

Арсенал је до победе стигао практично у првих 30-ак минута меча.

Одегард је у 18. и 31. минуту сусрета, у два наврата затресао мрежу гостију, да би Жезус у 34. повисио на убедљивих 3:0.

До краја меча виђен је још један погодак, пошто је у 65. минуту Мадуеке постигао погодак за Челси.

Млади нападач који је стигао из редова ПСВ-а ове сезоне, тако се уписао у стрелце у свом дебитантском наступу.

Арсенал се победом, бар на кратко, вратио на прво место на табели Премијер лиге.

Тим Микела Артете има 78 бодова, два више од Манчестер ситија, који пак има две утакмице мање.

Што се тиче Челсија, они остају на историјско ниском 12. месту са 39 бодова и тренутно су ближи зони испадања, него местима која воде у европска такмичења.