Сити је на месту које заслужује, Холанд изједначио рекорд

Фудбалери Манчестер ситија победили су у гостима Фулам са 2:1 и заузели прво место на табели Премијер лиге
Сити је на месту које заслужује, Холанд изједначио рекордGetty © Richard Heathcote

"Грађани" су за 45 минута завршили посао у Лондону и прескочили Арсенал на табели Премијер лиге.

Сити је повео у трећем минуту са пенала, а стрелац је био невероватни Ерлинг Холанд.

Норвежанин је постигао 34. гол у сезони, чиме се изједначио са Аланом Ширером и Ендијем Колом по броју голова у сезони Премијер лиге.

Фулам се није предао, већ је узвратио преко Карлоса Винисијуса, који је затресао мрежу у 15. минуту.

Међутим, Сити је до одласка на одмор још једном повео, пошто је леп гол у 36. минуту постигао Алварез.

Иако су многи очекивали да ће Холанд срушити рекорд у другом делу игре, то се није догодило, па ће Норвежанин то моћи да учини у наредном колу.

Сити је на првом месту са 76 бодова - има један више од Арсенала и један меч мање.

Фулам је на десетој позицији са 45.

Њукасл ће, по свему судећи, наредне сезоне играти у Лиги шампиона, пошто је са 3:1 савладао Саутемптон.

Није било све идеално за "свраке" на северу Енглеске, пошто су гости, неочекивано, дошли до предности у 41. минуту преко Армстронга.

Међутим, у наставку је у игру ушао Калум Вилсон и са два гола (плус један поништен) донео преокрет Њукаслу (уз аутогол Теа Волкота).

Њукасл је трећи на табели са 65 бодова, док је Саутемптон последњи са 24.

Манчестер јунајтед је са 1:0 савладао Астон Вилу, а једини гол је постигао Бруно Фернандеш у 39. минуту.

"Ђаволи" су четврти са 63 бода, док је Вила на шестом месту са 54.