"Велики Сем" се бори за опстанак и квари другима планове, реми Лидса и Њукасла

Фудбалери Лидса и Њукасла одиграли су нерешено 2:2 у мечу 36. кола Премијер лиге
"Велики Сем" се бори за опстанак и квари другима планове, реми Лидса и ЊукаслаGetty © Stu Forster

Што би клише рекао, праву лигашку утакмицу у финишу сезоне одиграли су Лидс и Њукасл.

Како су обе екипе имале за шта да се боре, меч је био више него садржајан.

Већ у седмом минуту Лидс је повео преко Ајлинга.

Има домаћин за чиме да жали, пошто је у 28. минуту Бамфорд промашио пенал, да би само три минута касније гости изједначили са беле тачке.

Стрелац за Њукасл био је Вилсон у 31. минуту.

Исти играч и на исти начин, из пенала, био је главни актер преокрета гостију у 69. минуту.

Ипак, Лидс се није предавао, већ десет минута касније успео да дође до изједначења и бода.

Кристенсен је погодио за 2:2, а играо се 79. минут.

Промене резултата није било, а у самом финишу виђен је и црвени картон, који је зарадио Фирпо у првом минуту судијске надокнаде.

Лидс је стигао до 31. бода, па сада заузимају 18. место и још увек су у зони испадања.

Њукасл је остварио 66. бод и заузима треће место на табели, са три бода више од Манчестер јунајтеда, а четири више од Ливерпула.