"Грађани" све ближи циљу, Брајтон декласирао Арсенал у Лондону

Фудбалери Манчестер ситија победили су у Ливерпулу екипу Евертона резултатом 3:0 у утакмици 36. кола Премијер лиге, док је Брајтон у гостима победио Арсенал са 3:0
"Грађани" све ближи циљу, Брајтон декласирао Арсенал у ЛондонуGetty © Michael Regan

Два гола за Манчестер сити постигао је Илкај Гундоган у 37. и 51. минуту.

Једном се у стрелце уписао и Ерлинд Холанд у 39. минуту, што је норвешком нападачу био 52. гол у сезони.

Манчестер сити је први на табели са 85 бодова, док је Евертон 17. са 32.

"Грађани" ће у наредном колу на свом терену дочекати Челси, док ће Евертон гостовати Вулверхемптону.

Фудбалери Брентфорда су на свом терену савладали Вест Хем 2:0 головима Бријана Мбема у 20. и Јоана Висе у 43. минуту.

Брентфорд је девети са 53 бода, а Вест Хем је 15. са 37.

Арсенал посустаје у шампионској трци, пошто је на свом терену понижен од стране Брајтона- 3:0.

Голове за Брајтон постигли су Хулио Енсисо у 51, Дениз Ундав у 86. и Первис Еступињан у 96. минуту.

"Тобџије" се тренутно налазе на другом месту на табели са 81 бодом, четири мање од Ситија и меч више.

Брајтон је шести на табели са 58 бодова уз две утакмице мање.

Арсенал ће наредног викенда гостовати Нотингем Форесту у 37. колу Премијер лиге.

Брајтон ће у четвртак гостовати екипи Њукасла у заосталој утакмици 25. кола.