Дортмунд прокоцкао титулу, Бајерн је шампион Немачке!

Фудбалери Дортмунда испустили су титулу шампиона Немачке у последњем колу Бундеслиге, пошто су на свом терену одиграли 2:2 са Мајнцом
Дортмунд прокоцкао титулу, Бајерн је шампион Немачке!Getty © Lars Baron

Дортмунд је имао историјску прилику да прекине Бајернову доминацију у Бундеслиги, али је притисак, очигледно, сломио "милионере" у последњем колу немачког првенства.

У последње коло, Борусија је ушла као првопласирана и само победа над Мајнцом би донела титулу у Дортмунд.

Није добро почело по Дортмунд, пошто су гости у 15. минуту дошли до предности.

Дортмунд је брзо имао прилику да изједначи, али Але није искористио пенал у 19. минуту.

То су гости искористили и дошли до другог гола у 24. минуту.

Очекивано, Дортмунд је кренуо на све или ништа у наставку.

Ређале су се прилике, али лопта није хтела у мрежу гостију.

Гереиро је успео у 69. минуту да донесе наду домаћим навијачима који су напунили "Сигнал Идуна парк".

Како се крај меча приближавао, тако је постајало све занимљивије.

А за то су се побринули фудбалери Келна.

Играо се 81. минут када је Дејан Љубичић изједначио против Бајерна.

Да је тај резултат остао до краја, Дортмунд би, упркос поразу, освојио титулу.

Али...

Бајерн је у 89. минуту дошао до гола, пошто је Џамал Мусијала затресао мрежу.

Иако је атмосфера у Дортмунду спласнула, Дортмунд није посустајао.

Але је сместио лопту у мрежу на старту судијске надокнаде, али је гол поништен због офсајда.

Дортмунд је, ипак, дошао до бода који им ништа не значи, пошто је Зуле затресао мрежу у петом минуту судијске надокнаде.

Бајерн је тако освојио 11. узастопну титулу (33. укупно) са 71 бодом, колико има и Дортмунд, али је титула отишла у Минхен због боље гол-разлике.

У Лигу шампиона пласирали су се још Лајпциг и Унион Берлин, Фрајбург је у Лиги Европе, Бајер Леверкузен у квалификацијама за Лигу конференција.

У другу лигу се селе Херта и Шалке, док ће Штутгарт играти бараж.